EN   AR
چهارشنبه, 26 تیر 1398 13:36

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در دیدار مدیران شبکه زاگرس: پیشرفت اقتصادی در هیچ جای دنیا بدون تلاش حاصل نمی‌شود / لزوم تغییر فرهنگ کار در کرمانشاه / کارکنان دولت انجام امور را تسهیل کنند

دکتر مدنی، معاون خبر صدا و سیمای مرکز استان و رسول مرادی، مدیر تفسیر اخبار صدا و سیمای مرکز استان کرمانشاه با کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران دیدار کردند.
کاشفی در این دیدار با اشاره به اینکه بهترین فکرهای اقتصادی در بخش خصوصی وجود دارد، اظهار کرد: بخش خصوصی به‌عنوان خط مقدم اقتصاد کشور، با وجود برخی مشکلات میدان را خالی نکرده است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه دولت باید اعتماد عمومی را به‌عنوان مولفه بسیار مهمی در بحث سرمایه اجتماعی تقویت کند، افزود: اتاق بازرگانی علاوه بر ارائه خدمات به اعضای پارلمان بخش خصوصی، موضوع رونق تولید و رفع مشکلات اقتصادی را با جدیت پیگیری می‌کند.
وی تکریم ارباب رجوع در ادارات دولتی، کاهش روند اجرای امور در بروکراسی اداری و حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان از سوی کارکنان و مدیران ادارات دولتی را از جمله اقداماتی دانست که در صورت تحقق، نتایج بسیار مثبتی به دنبال دارد.
این مدیر پارلمان بخش خصوصی ایران کاهش آمار بیکاری در کشور براساس آمار منتشر شده اخیر توسط مرکز آمار ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: کاهش آمار بیکاری در استان کرمانشاه یک مبحث شعاری و غیرواقعی نیست، بلکه برای تحقق این مهم، اقدامات بسیاری انجام گرفته است.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه اصلاح فضای کسب و کار را اقدامی نرم‌افزاری عنوان کرد که نیاز به صرف بودجه ندارد و نتایج توجه به این بخش در ایجاد اشتغال و رونق تولید اثرگذاری مستقیم دارد.
وی برخی مباحث فرهنگی را در فضای کار دارای ارتباط معنادار برشمرد و افزود: هیچ جای دنیا بدون سعی و کوشش پیشرفت اقتصادی حاصل نمی‌شود و قطعا فرهنگ کار در استان کرمانشاه باید تغییر پیدا کند.
این مسئول فرصت کم نظیر صادرات برای استان کرمانشاه را مورد یادآوری قرار داد و گفت: بیشترین صادرات کشور به عراق از طریق مرز این استان انجام می‌گیرد که این موقعیتی خوب برای اشتغال جوانان است.
وی تلاش و کوشش مبتنی بر تولید باکیفیت کالای ایرانی در استان را الزامی دانست و گفت: برای کمک به فعالان بخش خصوصی از برنامه‌های دهها استاد دانشگاه استعاده می‌کنیم که به‌صورت میدانی موضوعات را لمس می‌کنند و برای حل مشکلات در کنار فعالانبخش خصوصی هستند.
کاشفی تدوین سند رونق تولید را اقدامی ارزشمند اعلام کرد که در صورت اجرا، موقعیت استان کرمانشاه در بین 15 استان برتر تثبیت می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه برای بیان مشکلات واحدهای تولیدی، ارائه راهکارهای عملیاتی برای رونق اقتصادی و کمک به بهبود فضای کسب و کار برای اشتغال جوانان در رسانه ملی اعلام امادگی کرد و گفت: اتاق بازرگانی از ظرفیت فعالان بخش خصوصی و نخبگان اقتصادی برای بیان مباحث علمی و کارشناسی در صدا و سیما استفاده می‌کند

 


حمایت از بخش خصوصی کرمانشاه به‌صورت جدی تر از قبل در شبکه زاگرس آغاز می‌شود

معاون خبر صدا و سیمای مرکز کرمانشاه ظهار کرد: پایین آمدن رتبه بیکاری گویا در زندگی روزمره مردم نمود نداشته است و این در حالی است که ظرفیت‌های بسیاری برای اشتغال در استان کرمانشاه وجود دارد.
مدنی با اشاره به اینکه در بحث رونق تولید، اقدامات خوبی توسط صدا و سیمای مرکز کرمانشاه انجام گرفته است، گفت: تولیدات خبری شبکه کرمانشاه در خبر سراسری پخش می‌شود و در هفته چند گزارش استان کرمانشاه در شبکه سراسری پخش می‌شود.
وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات و سوژه های خبری را در رسانه ملی به صورت میدانی شناسایی و دنبال می‌کنیم، گفت: در مباحث اقتصادی عملیاتی ورود می‌کنیم تا بتوانیم به رونق فضای کسب و کار کمک کنیم.
معاون خبر شبکه زاگرس تقویت فرهنگ کار را نیازمند فعالیت رسانه ملی در کنار فعالان اقتصادی دانست و افزود: مطالب بسیاری برای پخش در تلویزیون وجود دارد که طرح بسیاری از این موضوعات به رونق همه جانبه استان کمک می‌کند و به فعالان بخش خصوصی انگیزه می‌دهد.
وی با تاکید بر امیدبخشی به افراد جامعه در برنامه‌های تلویزیونی، گفت: مشکلات در شبکه زاگرس پخش می‌شود و اثرگذاری خوبی دارد.
این مسئول خبر شبکه کرمانشاه را دارای سطح و جایگاه بالا در کشور بیان کرد و متذکر شد: اعتماد مردم به رسانه ملی، ظرفیت خوبی برای کمک به فعالان بخش خصوصی است.
معاون خبر شبکه استانی کرمانشاه تصریح کرد: توانمند شدن بخش خصوصی ثمرات خوبی برای همه شهروندان دارد و برای کمک به رونق تولید، پیشرفت اقتصادی استان کرمانشاه و حمایت از فعالان بخش خصوصی در شبکه زاگرس اعلام آمادگی می‌کنیم.
رسول مرادی، مسئول تفسیر اخبار شبکه زاگرس نیز گفت: مردم نیازمند دریافت اخبار مثبت هستند و مسئولان باید کلی گویی را کنار گذاشته و مصادیق عملکرد و اقدامات خود را شفاف به مردم بگویند.
گفتنی است، در این دیدار بر حمایت اثربخش و بیش از پیش صدا و سیما از فعالان بخش خصوصی، واحدهای تولیدی، کارآفرینان و نخبگان اقتصادی در استان کرمانشاه تاکید شد.

خواندن 2609 دفعه