EN   AR
پنج شنبه, 28 شهریور 1398 12:44

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران: استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان منتظر تصمیم دولت نمانند/ بخش خصوصی کارآفرینی را رونق می‌دهد

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران گفت: دیگر نباید منتظر تصمیم دولت بود؛ استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان از تکیه دادن به دولت دست بردارند و به دنبال بخش خصوصی بروند.

کیوان کاشفی امروز در گفت‌و‌گو با  خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های نوین کسب و کار در زیست‌بوم کارآفرینی استان، اظهار داشت: به اکوسیستم استان کرمانشاه در خصوص کسب و کارهای نوین و کارآفرینی نگاه مثبت دارم، چرا که باید این دوره گذار را پشت سر بگذاریم تا همچون استان‌های دیگر به این مهم دست پیدا کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه موازی‌کاری در کارآفرینی را آفت کسب و کارهای نوین خواند و افزود: تجمیع و وحدت مدیران استان در مساله کسب و کارهای نوین و کارآفرینی بسیار حیاتی و باید با جدیت دنبال شود؛ از طرفی نگاه حمایتی به کارهای کارآفرینی سبب بازدهی بیشتر در آن‌ها خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه کسب و کارهای نوین و کارآفرینی در کرمانشاه متولی ندارد، گفت: باید دانشگاه متولی این موضوع شود، چرا که می‌توانند آموزش‌های مهارتی را در اختیار دانش‌آموختگان قرار دهند.
کاشفی رویکردهای جدید اتاق بازرگانی را در راستای کسب و کارهای نوین و کارآفرینی توصیف کرد و افزود: در اتاق بازرگانی به‌دنبال رویکردهای جدید هستیم و دو سال است که در کسب و کارهای نوین مشغول فعالیت هستیم و خوشبختانه انجمن جوانان کارآفرین را شکل دادیم.
رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نباید به دولت نگاه کرد، گفت: دیگر نباید منتظر تصمیم دولت بود؛ رفتن به بخش خصوصی موفقیت و پیشرفت در پی دارد، بنابراین موضوع مهمی است که استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان از تکیه دادن به دولت دست بردارند و به دنبال بخش خصوصی بروند.

خواندن 2267 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 28 شهریور 1398 12:46