EN   AR
پنج شنبه, 04 مهر 1398 10:20

همایش تبیین نقش اصناف در دوران دفاع مقدس در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، رضا سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف کرمانشاه در این همایش که به مناسبت هفته دفاع مقدس در اتاق کرمانشاه برگزار شد، هشت سال دفاع مقدس را یادآور ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان دانست و افزود: ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل ایستادند.

وی با بیان اینکه بازاریان، تجار و بازرگانان نیز در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در حمایت از جبهه‌های حق علیه باطل داشتند، یادآور شد: البته نقش اصناف در حمایت از نظام و انقلاب به دوران دفاع مقدس محدود نمی‌شود و در ایام پیروزی انقلاب نیز همواره پشت نظام بودند.

به گفته رئیس اتاق اصناف کرمانشاه، تجار و بازاریان با کمک‌های مادی و معنوی خود به کمک رزمندگان در جبهه‌های جنگ تحمیلی آمدند.

وی تاکید کرد: بازاریان در دوران جنگ در کنار کمک‌های خود، نظم و انضباط را در سطح واحدهای کوچک اقتصادی و بازار کشور تامین کردند.

وی تقدیم ۷۰۰ شهید والامقام حوزه اصناف را نیز بیانگر حضور همه جانبه اصناف و بازاریان در دوران دفاع مقدس دانست.

ساسانی یادآور شد:هم اکنون نیز که درگیر فشار تحریم‌ها هستیم اصناف به کمک برقراری نظم و انضباط و آرامش در بازار آمدند تا از این شرایط بحرانی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه در تمام این دوران‌ها همواره جوانان در صف اول حمایت از نظام بودند، عنوان کرد: امروز هم باید از ظرفیت جوانان در حوزه بازار، اصناف و تولید استفاده کنیم و به آنها اعتماد کنیم.

سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه نیز در ابن همایش از نقش مهم اصناف و بازارایان در زمان جنگ و کمک‌های مادی و معنوی آنها یاد کرد.

وی افزود: هر پیشرفتی که امروز در کشور داریم مرهون خودباوری و خوداتکایی است که در زمان جنگ به دست آوردیم.

در ادامه یدالله جوانمردی مسئول بسیج اصناف سپاه استان کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: اصناف و بازاریان همواره زحمت زیادی برای این نظام و انقلاب کشیدند و با کمک‌های مادی و معنوی خود به صورت همه‌جانبه نظام را پشتیبانی کردند.

وی ادامه داد: نقش کلیدی و حمایت مادی و معنوی اصناف در سال‌های پس از انقلاب و دوران دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی کشور نیز نیازمندیم که اصناف حمایت‌های خود را در راستای سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ادامه دهند.

در ادامه این همایش از تعدادی از خانواده شهدا و همچنین رزمندگان ایام دفاع مقدس تجلیل شد

خواندن 2276 دفعه