EN   AR
یکشنبه, 28 مهر 1398 09:18

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از پیگیری برای راه‌اندازی مرکز شتاب دهنده صادرات استان کرمانشاه با توجه به نزدیک شدن روز ملی صادرات خبر داد.

کیوان کاشفی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل های قابل توجه استان کرمانشاه در حوزه صادرات، اظهار کرد: با توجه به این مزیت‌ها به دنبال راه‌اندازی مرکز شتاب دهنده صادرات استان هستیم.
وی افزود: پروپوزال اصلی این مرکز، امکانات و اعتبارات آن دیده شده و تنها کار باقیمانده جانمایی نهایی این مرکز است.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه جانمایی این مرکز نیز رایزنی‌های اولیه با شرکت شهرک‌های صنعتی و همچنین جهاد دانشگاهی انجام دادیم و امیدواریم با نهایی شدن این رایزنی‌ها شاهد راه اندازی این مرکز در آینده نزدیک باشیم.
به گفته عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، قرار است در این مرکز به واحدهای تولیدی و صنعتی که ظرفیت صادرات را دارند اما تا کنون صادراتی نداشتند کمک شود تا بتوانند محصولات خود را به کشورهای دیگر ارسال کنند.
وی افزود: برای این منظور ۱۰، ۱۵ نفر از کارشناسان این واحدها و همچنین تعدادی از بهترین منتورهای کشور در این مرکز مستقر خواهند شد و به واحدهای تولیدی و صنعتی ارائه خدمات و مشاوره می‌دهند تا بتواند کالاهای تولیدی خود را صادراتی کنند.
کاشفی تاکید کرد: در این مرکز خدماتی در زمینه ارزیابی نوع محصولات، ظرفیت صادراتی واحدها، شیوه بسته‌بندی، مشاوره برای بازاریابی، کمک برای حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و ... انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم هر سال ۸ تا ۱۰ مورد از واحدهای صنعتی استان صادراتی شود، یادآوری کرد: این امر به افزایش و تنوع صادرات استان کرمانشاه کمک خواهد کرد.
وی معتقد است واحدهای تولیدی که بتوانند محصولاتشان را صادر کنند هم افزایش ظرفیت تولید خواهند داشت و هم اشتغال‌زایی بیشتری به همراه دارند.

خواندن 2895 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 مهر 1398 10:00