EN   AR
دوشنبه, 26 خرداد 1399 10:44

سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه همچنان در گیر و دار زمین

ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از ادامه پیگیری برای تعیین تکلیف زمین سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه خبر داد و گفت: هنوز قرارداد زمین نمایشگاه تمدید نشده و تعیین تکلیف آن در دست مسئولین راه و شهرسازی استان نیست.

کیوان کاشفی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه، افزود: زمینی که برای احداث این نمایشگاه از چند سال قبل جانمایی و از طریق راه و شهرسازی به شرکت نمایشگاه‌های کرمانشاه واگذار شده بود دچار مشکل معارض شد و همین امر روند اجرای پروژه را با دستور قضایی متوقف کرد.

وی از روند قضایی طولانی این پرونده و پیگیری‌های جدی که برای رفع معارض انجام شد یاد کرد و ادامه داد: هم اکنون رد دعوای معارض انجام شده و دیگر مشکلی در این زمینه نداریم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه مشکل کنونی زمین نمایشگاه کرمانشاه را پایان قرارداد زمین بین شرکت نمایشگاه‌ها و راه و شهرسازی اعلام و اظهار کرد: اکنون چندوقت است پیگیر تمدید قرارداد جدید برای مدت پنج سال هستیم، اما تاکنون به نتیجه نرسیده ایم.

به گفته کاشفی، این کار از ید مسئولین استان خارج و نیازمند تصمیم نهایی وزارت راه و شهرسازی است که البته پیگیری‌های لازم در این زمینه از سوی مدیریت ارشد استان نیز در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: منتظریم مسئولین وزارت راه و شهرسازی به کرمانشاه بیایند و موضوع تعیین تکلیف شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان گفت: در صورتی که زمین نمایشگاه تعیین تکلیف شود، آمادگی کامل برای شروع به کار ساخت نمایشگاه وجود دارد.

کاشفی اعتبار مورد نیاز برای فاز اول نمایشگاه کرمانشاه را حدود 70 میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: بخش زیادی از نقدینگی مورد نیاز برای احداث نمایشگاه تامین شده و در حساب است.

وی از احتمال افزایش هزینه‌های ساخت و ساز ابراز نگرانی کرد و یادآور شد: هرچقدر زمان بگذرد و روند کار کند پیش برود، اعتبار مورد نیاز برای احداث نمایشگاه بیشتر خواهد بود، چون قیمت مصالح ساختمانی به روز تغییر می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه احداث سایت جدید نمایشگاه کرمانشاه مشکل نقدینگی ندارد، تقاضا داریم با پیگیری‌های جدی‌تر هرچه زودتر زمین نمایشگاه تعیین تکلیف شود تا بتوانیم کار را آغاز کنیم.

کاشفی با بیان اینکه نمایشگاه جدید کرمانشاه در سه فاز در نظر گرفته شده، افزود: فاز اول شامل محوطه‌سازی، سردرب، چارچوب‌های اصلی و سالن نمایشگاهی شش هزار متری است که اگر مشکلات حل شود می‌توان فاز اول نمایشگاه را دو ساله به نتیجه رساند.

وی با بیان اینکه در فاز دوم فضای نمایشگاهی به 12 هزار مترمربع افزایش خواهد یافت و تا 10 سال نیاز نمایشگاهی کرمانشاه را پوشش می‌دهد، تاکید کرد: فاز سوم نیز را بر اساس کشش نمایشگاه اجرا خواهیم کرد.

خواندن 1065 دفعه