EN   AR
چهارشنبه, 05 خرداد 1400 14:14

برگزاری جلسه کارشناسی شورای گفت و گو با محوریت مشکلات سازمان تامین اجتماعی

جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه با بررسی مشکلات تامین اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، دکتر بیژن رضایی مسئول دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه در ابتدای این جلسه از اهمیت این شورا و جایگاه آن یاد کرد و گفت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی یکی از قوی‌ترین شوراها در کشور و کرمانشاه است.

وی ادامه داد: در سطح ملی این شورا متشکل از چند وزیر، مسئولین ملی، بخش خصوصی و ... است و در سطح استانی نیز ریاست شورا با استاندار بوده و نمایندگان مجلس، دادستان، تعدادی از مدیران و بخش خصوصی عضو این شورا هستند.

مسئول دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه تاکید کرد: قابلیت‌های این شورا به اندازه‌ای است که می‌تواند برای اصلاح و یا وضع قوانین پیشنهاد بدهد و پیشنهاداتی که از شورای گفت‌وگوی ملی می‌رود باید ظرف مدت سه ماه در مجلس بررسی شود.

به گفته رضایی، در سطح استان نیز این شورا به بررسی مشکلات فضای کسب و کار می‌پردازد و اگر مشکلی در استان قابل حل باشد مصوبه لازم برای آن ارایه می‌شود و مشکلاتی که فراتر از اختیارات استان باشد به شورای ملی ارجاع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در کرمانشاه برگزاری جلسات کارشناسی پیش از جلسات اصلی است و هیچ موضوعی بدون کارشناسی و برگزاری یک یا چند جلسه کارشناسی به شورای اصلی نمی‌رود.

در ادامه این جلسه مشکلات تامین اجتماعی در حوزه حسابرسی سازمان تامین اجتماعی و ماده ۴۷ قانون تامین اجتماعی بررسی شد.

در ادامه داریوش پناهی دبیر اتاق کرمانشاه نیز با اشاره به تعامل خوبی که با تامین اجتماعی وجود دارد و همراهی مدیران این دستگاه در استان، اظهار کرد: می‌توان با افزایش این تعامل بخش زیادی از این مشکلات را حل کرد.

سایر فعالان اقتصادی حاضر در جلسه نیز به بیان مشکلات خود پرداختند.

خواندن 219 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 خرداد 1400 14:18