EN   AR
یکشنبه, 23 خرداد 1400 12:50

عضو هیات نمایندگان اتاق کرمانشاه: دولت آینده برای نجات اقتصاد کشور بخش تولید را حمایت کند

عضو هیات نمایندگان اتاق کرمانشاه معتقد است دولت آینده باید حمایت واقعی از بخش تولید را اولویت اصلی خود قرار دهد زیرا رونق تولید تنها راهکار مشکلات اقتصادی کشور است.

حیدر کدیور با اشاره به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری و جابجایی دولت، گفت: امروز مهمترین چالشی که کشور با آن مواجه است مشکلات اقتصادی از جمله تورم، رکود، بیکاری، عدم رشد اقتصادی، فقر و ... است.

وی با بیان اینکه دولت آینده باید قبل از هرکاری رسیدگی به این مشکلات را در برنامه داشته باشد، عنوان کرد: مردم از این مشکلات بسیار رنج می‌برند و منشا عدم رفاه مردم نیز همین چالش‌های اقتصادی است.

این فعال اقتصادی منشأ تمام مشکلات اقتصادی کشور را ضعیف بودن بنیه تولید دانست و اظهار کرد: علی‌رغم تلاش فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان که در این شرایط دشوار و با وجود تمام سختی‌ها پای کار هستند اما موانع متعددی که سر راه تولید است جلوی رشد این بخش را می‌گیرد.

کدیور حمایت واقعی از تولید را مسئولیت اصلی دولت آینده در برابر بخش خصوصی دانست و تاکید کرد: برای این منظور دولت باید برای موانع داخلی و خارجی سد راه تولید چاره‌اندیشی کند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه موانع داخلی بیشترین سهم را برای عدم‌ رونق تولید دارد که مهمترین این موانع نیز بروکراسی اداری و نامناسب بودن فضای کسب و کار است که دولت باید اصلاح این فضا را در دستور کار داشته باشد.

به گفته عضو هیات نمایندگان اتاق کرمانشاه،البته بهبود فضای کسب و کار کشور از عهده‌ دولت به تنهایی خارج است و همکاری بخش‌های مختلف خصوصا قوای سه‌گانه را می‌طلبد.

کدیور اضافه کرد: یکی از مهمترین موانع دیگر بخش تولید عدم تامین منابع مالی است که دولت آینده باید حتما فکری به حال اصلاح ساختار بانکی هم داشته باشد تا اینقدر در برابر بخش خصوصی سنگ‌اندازی نکنند.

وی عنوان کرد: از سوی دیگر موانع خارجی خصوصا تحریم‌ها نیز مانعی برای رونق تولید است، زیرا از یک سو دسترسی تولیدکنندگان به مواد اولیه، دانش فنی روز، تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن و... محدود شده و از سوی دیگر بازار فروش و صادرات نیز تحت تأثیر تحریم‌ها کوچک شده است.

وی معتقد است دولت آینده باید تعامل سازنده با جهان را برای رفع این مشکلات در برنامه داشته باشد.

خواسته دیگر این فعال اقتصادی از دولت آینده تعامل بیشتر با بخش خصوصی بود و عنوان کرد: دولت باید در تصمیم‌گیری ها از بخش خصوصی کسب نظر کند و به این بخش قدرت مانور و توان رقابت بیشتری بدهد.

خواندن 57 دفعه