EN   AR
چهارشنبه, 26 خرداد 1400 10:51

شورای گفت‌وگوی کرمانشاه، در جایگاه پنجم کشور

رئیس اتاق کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از نظر جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در نیمه دوم سال گذشته، جایگاه پنجم کشور را به خود اختصاص داد.

کیوان کاشفی در جلسه شصت و هشتم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور استاندار، جمعی از مسئولین و فعالان اقتصادی کرمانشاه در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار کرد: در نیمه دوم سال گذشته با برپایی هشت جلسه و کسب ۹۵.۵ امتیاز از نمره صد، جایگاه پنجم کشور را کسب کردیم.
وی کسب این رتبه را به واسطه تعداد مناسب جلسات و همچنین بعد کارشناسی آنها دانست و خاطرنشان کرد: به علاوه بیشترین رشد بین استان‌های کشور را از نظر ارتقا جایگاه داشتیم.
به گفته رئیس اتاق کرمانشاه، جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه محلی برای انعکاس پیشنهادات و مشکلات بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است.همچنین قبل از هر جلسه اصلی یک یا چند جلسه کارشناسی نیز برگزار می‌شود..
کاشفی سپس بر لزوم مکانیزاسیون تجهیزات کشاورزی هم تاکید کرد و خواستار هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها در این زمینه و همکاری بانک‌ها شد.
وی معتقد است، مکانیزه شدن تجهیزات کشاورزی زمینه‌ساز جهش تولید در بخش کشاورزی خواهد بود.

تاکید استاندار بر تدوین بسته جهش کشاورزی
استاندار کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر لزوم فراهم کردن شرایط جهش تولید در بخش کشاورزی، گفت: باید از کشاورزی سنتی و معیشتی به سمت کشاورزی صنعتی و اقتصادی حرکت کنیم.
هوشنگ بازوند از کشاورزی به عنوان یکی از ظرفیت‌های بزرگ توسعه استان یاد کرد و ادامه داد: نباید کشاورزی استان صرفا با هدف کشت محصول و امرار معاش باشد بلکه باید به سمت کشاورزی صنعتی و اقتصادی حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه کرمانشاه از نظر ظرفیت‌ها و ثروت‌های طبیعی در بخش کشاورزی غنی است، یادآور شد: ما هم ملزم هستیم ابزار استفاده از این ظرفیت‌ها را فراهم کنیم.
استاندار کرمانشاه وجود اراضی حاصلخیز وبارش مناسب نسبت به سایر استان‌های کشور را از ظرفیت‌های کرمانشاه دانست و عنوان کرد: طی چند سال اخیر تلاش شده بیشترین استفاده را از این ظرفیت‌ها داشته باشیم.
بازوند با اشاره به امکان توسعه اقتصادی و اشتغالزایی که بخش کشاورزی می‌تواند ایجاد کند، خواستار تدوین بسته‌ای برای جهش تولید بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۰ شد.
وی اظهار کرد: در این بسته لازم است علاوه بر تعیین چالش‌ها، فرصت‌ها و مشکلات بخش کشاورزی، نیازمندی به ادوات کشاورزی و تجهیزات مکانیزه هم دیده شود.
استاندار کرمانشاه همچنین خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی شد و خاطرنشان کرد: ما نیز تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس و ... سهمیه تجهیزات مکانیزه استان را بیشتر کنیم تا افراد کمتری برای دریافت این تجهیزات پشت نوبت بمانند.
استاندار کرمانشاه در ادامه از سفر به سلمانیه به دعوت استاندار این استان در آینده نزدیک خبر داد و خواستار حضور فعالانه بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در این سفر شد.
بازوند گفت: با توجه به تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین، لازم است از ظرفیت تجار و سرمایه‌گذاران سلمانیه برای رونق این منطقه خصوصا مرز پرویزخان استفاده کنیم.

 

در ادامه این نشست، گزارشی از سوی بخش‌های مربوطه در زمینه مکانیزاسیون بخش کشاورزی، لزوم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و ... ارائه شد.

خواندن 111 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 خرداد 1400 10:54