EN   AR
چهارشنبه, 26 خرداد 1400 12:20

بخش خصوصی از دولت آینده چه می‌خواهد؟

دبیر اتاق کرمانشاه، به تشریح انتظارات بخش خصوصی از دولت آینده پرداخت.

داریوش پناهی، با تاکید بر مواردی که دولت آینده باید به عنوان انتظارات بخش خصوصی در اولویت کاری خود قرار دهد، اظهار کرد: بخشی از این انتظارات در زمینه تجارت خارجی است که مهمترین آن تکمیل زیر ساخت‌های مرزهای تجاری کشور از جمله جاده دسترسی، تأسیسات و تجهیزات مورد نیاز دستگاههای حاکمیتی و بخش خصوصی در مرزها می‌باشد.
وی ثبات قوانین تجارت خارجی که تحت لوای آن بتوان مبادلات را به سهولت انجام داد را از دیگر انتظارات بخش خصوصی از دولت آینده دانست و عنوان کرد: این مهم می‌تواند ضمانتی برای انعقاد قرارداد بلندمدت با بازرگانان طرف قرارداد باشد.
وی همچنین خواستار حمایت جدی از توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی و اعطای مشوق موثر به صادرکنندگان و تولیدکنندگان شد و عنوان کرد: باید حمایت‌های ویژه‌ای از تولیدکنندگانی که تولید آنها بر محوریت صادرات و فروش در بازارهای خارجی است و اعطای تسهیلات مناسب به این بخش صورت بگیرد.
پناهی در بخش تسهیلات بانکی و ارزی نیز بر لزوم کاهش نرخ تسهیلات برای سرمایه گذاران واقعی در طرح های تولیدی تاکید کرد و افزود: نرخ‌های فعلی فقط در شرایط تورم بالا می تواند ادامه یابد و در صورت تثبیت تورم قابلیت اجرا ندارد.
دبیر اتاق کرمانشاه تاکید کرد: همانطور که شاهدیم به جز تعداد اندکی از واحدهای تولیدی اغلب آنها با مشکل بازپرداخت دیون بانکی مواجه هستند و پرونده های متعدد قضایی و حقوقی نزد بانک یا محاکم دارند.
وی همچنین بر لزوم حفظ ارزش پول ملی به عنوان یکی دیگر از مطالبات مهم بخش خصوصی از دولت آینده تاکید کرد.
دبیر اتاق کرمانشاه با بیان اینکه در سال‌های اخیر بیشترین تأثیر بر ناملایمات اقتصادی، تورم، مشکلات معیشتی و... ناشی از کاهش ارزش پول ملی بوده، خاطرنشان کرد:
کاهش ارزش پول ملی موجب شد که بسیاری از مردم به ناچار به سمت خرید و سرمایه گذاری در طلا، سکه، ارز، خودرو، مسکن و غیره بروند و اتفاقات ناخوشایند و مخربی نیز در این بازارها روی دهد.
پناهی سپس به بیان انتظارات بخش خصوصی از دولت آینده در حوزه سیاست خارجی پرداخت و گفت:
اولویت سیاست خارجی در تمامی کشورهای پیشرو در جهان بهبود وضعیت اقتصادی، رفاه و معیشت مردمان آن کشور است.
وی اضافه کرد: سفارتخانه های ما در کشورهای جهان توسعه اقتصادی و بازاریابی برای محصولات تولیدی کشور و تسهیل در مبادلات تجاری را می بایست در اولویت تمامی برنامه های خود قرار دهند.

خواندن 87 دفعه