EN   AR
چهارشنبه, 09 تیر 1400 08:54

جای خالی استارتاپ‌های تخصصی معدن در کرمانشاه

هرچند که ایران از نظر وجود معادن جزو ۱۰ کشور برتر دنیا است اما از نظر تولید و استخراج در این جایگاه قرار ندارد و ما برای اکتشاف، استخراج و بهره برداری و صنایع پایین دستی معدن همچنان از روش‌های سنتی استفاده می‌کنیم. با این وصف از نظر منطقه ای و استانی در حوزه معدن وضعیت مناسبی از نظر فضای استارتاپی و حضور استارتاپ ها در کشور و به ویژه در استان کرمانشاه وجود ندارد و این فضا جای رشد بسیار دارد، در واقع لزوم برگزاری یک رویداد استارتاپ تخصصی معدن در استان کرمانشاه احساس می شود.
به نظر می رسد زمان آن است که سازمان ها و ادارات دولتی و حوزه های خصوصی بایستی برای برگزاری این رویداد پیش قدم شود، لذا در اینجا اعلام می داریم که مرکز استارتاپ استان، آمادگی همه جانبه برای برگزاری این رویداد را دارد.
از نگاه تخصصی تر در فضای معدن ایده های زیادی قابل طرح است، به فرض مثال؛ در بخش افزایش بهره‌وری و بالا بردن سطح ایمنی کارگران معادن، تولید نرم افزارهای مدل سازی برای یافتن هوشمندانه معادن، نرم افزار مکان یاب کارگران معادن و هزار ایده دیگری که می توان مطرح و تا حصول نتیجه و رسوب ایده پیگیری شود.
هدف از برگزاری این رویداد می تواند کشف، خلق و شناسایی ایده های جدید و تکنولوژی محور در حوزه معدن باشد و تلاش خواهیم کرد تا محصولات جدید در حوزه معدن و صنایع پایین دست معدنی شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد.
در واقع با ایجاد یک اتاق فکر بزرگ به نام رویداد استارتاپ، می توان اکثر شرکت‌ها و هلدینگ‌های معدنی و معدن‌داران علاقمند به سرمایه گذاری بر استارتاپ های این حوزه را گرد هم آورده و اکوسیستم استارتاپی حوزه معدن در استان تقویت شود.

دکتر مهدی طلایی
مدیر مرکز استارتاپ استان کرمانشاه

خواندن 56 دفعه