EN   AR
شنبه, 19 تیر 1400 19:42

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به قطع برق صنایع استان و با بیان اینکه بسیاری از این واحدها تولیدکننده کالاهای اساسی مردم هستند، گفت: هیچ حمایتی از صنایعی که برق آنها قطع می‌شود صورت نمی‌گیرد.

کیوان کاشفی در جلسه شصت و نهم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (۱۹ تیر) برگزار شد، ابتدا از کمبود برق که کشور با آن مواجه شده یاد کرد و افزود: متاسفانه برای اولین بار و با اولویت‌بندی که صورت گرفته شاهد قطع برق صنایع و واحد‌های تولیدی در استان و کشور هستیم.

وی با بیان اینکه این قطع برق بخش تولید را با چالش‌های جدی و تعطیلی مواجه کرده، خاطرنشان کرد: بسیاری از این واحدها تولیدکننده کالاهای اساسی مورد نیاز مردم هستند و با این شرایط نمی‌توانند به تعهدات تولید خود عمل کنند.

عضو هیات رییسه اتاق ایران اظهار کرد: در کنار قطعی برقی که بر صنایع تحمیل می‌شود اما هیچ حمایتی از واحدهایی که برق آنها قطع شده در زمینه تسهیلات بانکی، مالیات، تامین اجتماعی و ... صورت نمی‌گیرد.

وی معتقد است در شرایطی چنین فشاری به صنایع وارد شده، لازم است حمایت‌های ویژه‌ای از آنها صورت بگیرد.

کاشفی سپس درباره نحوه عملکرد دستگاه‌ها در زمینه تحقق نامگذاری امسال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نیز افزود: تقاضا داریم دستگاه‌ها همکاری بیشتری در زمینه ارائه عملکرد خود درباره نامگذاری امسال داشته باشند.

وی اضافه کرد: دستگاه‌هایی مانند بانک‌ها باید عملکرد خود را در زمینه پرداخت تسهیلات، سرمایه در گردش و ... و همچنین سایر دستگاه‌ها مانند تامین اجتماعی و مالیات نیز اقدامات خود را در زمینه مشوق ها و بخشودگی ها ارائه دهند تا ببینم در سال جاری چه پشتیبانی و مانع‌زدایی واقعی برای واحد‌های تولیدی صورت گرفته است.

رئیس اتاق کرمانشاه از وضعیت مکانیزاسیون تجهیزات کشاورزی استان و افرادی که برای دریافت تراکتور پشت نوبت هستند یاد کرد و افزود: یکی از راهکارهایی که می‌تواند به تامین تراکتور کمک کند واردات آن است.

کاشفی با بیان اینکه تراکتور کالای لوکس یا تزئینی نیست که برای واردات آن سخت‌گیری شود، گفت: پیشنهاد می‌شود تعرفه واردات تراکتور کاهش یابد یا حتی صفر شود و اگر نیاز باشد این مهم را از طریق شورای گفت‌وگوی ملی پیگیری خواهیم کرد تا تقاضایی که برای تراکتور وجود دارد پاسخ داده شود.

 

بايد با جديت از توسعه كسب و كار حمايت كنيم/ شرايط لازم براي امورات كشاورزان تسهيل شود

استاندار كرمانشاه گفت: در سال پشتيباني از توليد و مانع زدايي بايد با جديت از توسعه كسب و كار و توليدكنندگان بخش هاي مختلف حمايت كنيم.

"هوشنگ بازوند" اظهار داشت: 279 ميليارد تومان اعتبار عمراني به استان ابلاغ شده و همگي بايد تلاش كنيم اين اعتبار هر چه سريعتر به استان تخصيص پيدا كند.

وي در ادامه با تاكيد بر ايجاد شرايط لازم براي خريد دام از كشاورزان بيان داشت: جهادكشاوري استان وظيفه دارد با توجه به شرايط خشكسالي امسال تمهيدات لازم را براي خريد دام از كشاورزان اتخاذ كند و شركت پشتيباني امور دام با امور عشايري استان همكاري هاي لازم را در اين زمينه بعمل آورند.

استاندار كرمانشاه همچنين خواستار اتخاذ تمهيدات لازم براي حل مشكل آب كشاورزان و اجراي طرح جامع سازگاري با بي آبي از سوي جهاد كشاورزي و امور آب استان شد.

مقام عالي استان در ادامه با اشاره به نامگذاري امسال به نام حمايت از توليد و مانع زدايي تاكيد كرد: در اين سال همه موظف هستيم كه شرايط لازم را براي تسهيل گري به منظور توسعه كسب و كار و حمايت از توليد كنندگان فراهم آوريم و كشاورزي كه مي خواهد توليد داشته باشد بايد از خدمات مختلف بهره مند باشد و مانعي براي كار كشاورز نبايد ايجاد نشود.

استاندار كرمانشاه همچنين با اشاره به تخصيص 10 ميليون متر معكب آب براي توسعه و كمك به باغات اورامانات تصريح كرد: متوليان امور موظف هستند كه هر چه سريعتر از اين تخصيص آب به منظور توسعه باغات در اورامانات استفاده كنند.

وي در پايان خواستار تشكيل كارگروهي به منظور رسيدگي سريعتر و جامع تر به مشكلات كشاورزان در استان با حضور دستگاه هاي اجرايي ذيربط شد.

خواندن 86 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 02 مرداد 1400 11:47