EN   AR
دوشنبه, 04 مرداد 1400 08:57

پیام کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه به‌مناسبت روزملی کرمانشاه

کرمانشاه سال‌ها است زخمی وعده‌ها است و پتانسیل و ظرفیت‌های فراوانی به گستره جغرافیای پرافتخارش در آن وجود دارد که استفاده و بهره‌وری مناسب از آن می‌تواند نه تنها این دیار را آباد کند، بلکه در توسعه کشور نیز اثرگذار باشد.
وقتی از کرمانشاه عزیز سخن به میان می‌آید، نمی‌توان از کاستی‌ها و غفلت‌ها سخن نگفت، نمی‌شود از فرصت‌سوزی‌ها حرف نزد.
وقتی از کرمانشاه، سینه ستبر ایران اسلامی سخن می‌گوییم مگر می‌شود یاد نکرد از بزرگ‌مردان و دلسوزانی که با تمام وجود برای توسعه کرمانشاه و حفظ اعتبار این نام پرافتخار و باشکوه تلاش کردند؟ ولی از سویی فرصت‌سوزی‌ها و بی‌تدبیری‌ها موجب شد این اقدامات، ثمره‌ای ایده‌آل نداشته باشد.
هر سال با نزدیک شدن به ۵ مرداد، سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد نام کرمانشاه بیش از هر زمان دیگری مطرح می‌شود و موضوعاتی از جمله ثبت شدن روز کرمانشاه در تقویم ملی و عقب‌ماندگی‌های دیرینه این دیار مطرح می‌شود ولی آیا تمام شایستگی و حق کرمانشاه همواره سخن گفتن از کاستی‌ها و روزی است که در تقویم ثبت نشده است؟
باری، کرمانشاه دارای چنین ظرفیتی است که می‌تواند قطب تجاری، صادرات، گردشگری، کشاورزی و... کشور باشد.
چقدر باید حسرت خورد از اینکه این نام با عقب‌افتادگی‌های دیرینه مواجه است و بیکاری در آن بیداد می‌کند...
پارلمان بخش خصوصی همواره با استفاده از نظرات نخبگان و کارشناسان و ظرفیت‌سنجی مبتنی بر واقع‌نگری، بهترین مشاوره را به مسئولان اجرایی داده است و برنامه‌های قابل اجرایی تدوین کرده که بی‌شک هر کدام سندی برای توسعه و پیشرفت کرمانشاه می‌توانست باشد و آن‌گونه که باید و شاید بدان عمل نشد و تلاش‌های بخش خصوصی البته در این شرایط سخت اتفاقات خوبی را رقم زد که اگر همین همت و اراده دلسوزانه نبود، شاهد شرایط سخت‌تری بودیم.
با وجود تمام خدماتی که نظام اسلامی در این دیار ارائه کرده و کارهایی که با تلاش دلسوزان و برخی مسئولان انجام گرفته، باز کرمانشاه به گستره جغرافیایش مشکلات و محرومیت دارد.
بخش خصوصی با نگاهی عمیق به سوابق و برنامه‌های کاندیداهای ریاست جمهوری به‌صورت مشخص و حداکثری از آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهوری منتخب استقبال و حمایت کرد و امسال ۵ مرداد را با نزدیک شدن به استقرار دولت جدید، همراهی مجلس انقلابی و حمایت دستگاه قضائی مبداء زمانی برای جبران تمام کاستی‌ها و غفلت‌های گذشته قرار می‌دهیم و اتاق بازرگانی برنامه‌ای کارشناسی و مدون برای استفاده از ظرفیت‌ها و جبران کاستی‌های کرمانشاه و توسعه هر چه بیشتر این دیار تهیه کرده و با ارائه آن به مسئولان اجرایی، تمام تلاش خود را با به‌کارگیری امکانات موجود انجام می‌دهد تا در سال‌های آتی شاهد توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر کرمانشاه باشیم.
روز کرمانشاه را به تمام مردم عزیز تبریک می‌گویم و برای دیدن روزهای خوب این دیار با تمام وجود در کنار مسئولان و دلسوزان تلاش خواهیم کرد.

خواندن 77 دفعه