EN   AR
یکشنبه, 31 مرداد 1400 15:33

رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه خبر داد: افزایش ۳۶ درصدی صادرات به سوریه

رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه از افزایش ۳۶ درصدی صادرات به این کشور در چهار ماه اول امسال خبر داد.

 
 
کیوان کاشفی با بیان اینکه در چهار ماه اول امسال ۶۶ میلیون دلار کالا به سوریه صادر شده، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ رشد ۳۶ درصدی را تجربه نموده است.
 
 
وی از برنامه‌ریزی برای صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری به این کشور در سال ۱۴۰۰ خبر داد و یادآور شد: در صورت تحقق این هدفگذاری، رشد ۸۰ درصدی صادرات را نسبت به سال قبل شاهد خواهیم بود.
 
رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه همچنان از برگزاری نمایشگاه توانمندی جمهوری اسلامی ایران در دمشق در آبان ماه امسال خبر داد و گفت: مجوز برگزاری این نمایشگاه توسط وزارت اقتصاد سوریه صادر شده و شرکت نمایشگاه بین‌المللی ایران و اتاق مشترک ایران و سوریه در برگزاری آن همکاری خواهند داشت.
 
کاشفی اهمیت این نمایشگاه را برای افزایش مبادلات اقتصادی بین دو کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: فرصت مناسبی برای ارائه توانمندی‌ها و محصولات تولیدی کشور ایران در این نمایشگاه به وجود آمده است.
 
 
عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با اشاره  به کنسل شدن نمایشگاه اکسپو ۶۲ دمشق توسط دولت این کشور، افزود:  بلافاصله اقدامات لازم جهت برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در شهر نمایشگاهی دمشق را آغاز نمودیم.
 
کاشفی ابراز امیدواری کرد با اخذ مجوزهای مربوط و تخصیص مشوق‌های صادراتی برای شرکت کنندگان در این نمایشگاه، بتوانیم اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران را در سوریه در آبان ماه برگزار کنیم.
 
وی از مذاکرات فشرده و مداوم مسئولین دو کشور برای تسریع در امر حمل و نقل بین ایران و سوریه، افزایش پروازها، امکان انجام تبادلات مالی بین بانک‌ها و صرافی‌های دو کشور خبر داد و اظهار امیدواری کرد با استقرار دولت جدید شاهد کوشش‌های بیشتر برای اجرای تفاهم نامه های منعقده اقتصادی بین دو کشور باشیم.
 
 
کاشفی در پایان از تدوین برنامه مستقل بلندمدت برای حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی سوریه و مشارکت در پروژه‌های مختلف عمرانی و بازسازی در این کشور با حمایت سازمان توسعه صادرات ایران خبر داد و این حوزه را برای تقویت مناسبات اقتصادی بین دو کشور مهم و تاثیرگذار دانست.
خواندن 164 دفعه