سال رونق تولید
Logo
kermanshah

kermanshah

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، این چهار مدرسه ابتدایی به همت نیکوکاران پویش ایران من و همکاری موسسه خیریه مهرگیتی در مناطق زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه، طی روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه ۱۳۹۸ افتتاح شدند.

این مدارس شامل مدرسه دو کلاسه «ایران من ۹۶» در روستای بلوان، مدرسه سه کلاسه «ایران من ۹۷» در روستای بی بیانی، مدرسه دو کلاسه «ایران من ۹۸» در روستای ریزه وند علی اکبر‌، مدرسه دو کلاسه «ایران من ۹۹» در روستای زواله بخش گهواره احداث شده‌اند.

در مراسم افتتاح این مدارس جمعی از فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی کشور و نیکوکاران «پویش ایران من»، و مسولان استان و شهرستان سرپل ذهاب حضور داشتند.

گفتنی است پویش ایران ساخت مدارس را در مناطق محروم کشور در برنامه دارد که تعدادی از آنها در مناطق زلزله زده کرمانشاه است.

طی پنج سال گذشته ۸۲ مدرسه پویش ایران من در نقاط کمتر برخوردار به بهره‌برداری رسیده است.

مجموع مدارسی که توسط این پویش در کرمانشاه به بهره‌برداری رسیده نیز ۱۰ مدرسه است.

پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده و ساخت این ۱۰۰ مدرسه ابتدایی را در استان‌های محروم و کمترتوسعه‌یافته کشور در دستور کار قرار داده است.
نیکوکاران پویش ایران من تاکنون موفق به بهره‌برداری از ۸۲ مدرسه در ۱۹ استان کمتر توسعه یافته کشور شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی و تجاری استان بابل عراق با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از صادرات ۱۲ میلیارد دلاری سال گذشته ایران به عراق یاد کرد که برای اولین بار از کشورهای دیگر از جمله ترکیه نیز بیشتر بود.
وی افزود: این میزان صادرات بدون احتساب گاز و میعانات نفتی حدود ۹ میلیارد دلار بود.
کاشفی حفظ و افزایش این میزان صادرات را نیازمند برنامه‌ریزی و راهکارهای متعددی دانست که یکی از مهمترین آنها اعزام و پذیرش هیات های تجاری و استاد اقتصادی بین دو کشور است.
رئیس اتاق کرمانشاه بر لزوم توجه به سیاست واردات از عراق نیز تاکید کرد و ادامه داد: برای این منظور باید زیرساخت‌های لازم در داخل ایران و گمرکات نیز فراهم شود.
وی با بیان اینکه عراق می‌تواند در واردات برخی از کالاها به ایران کمک کند، عنوان کرد: اگرچه در عراق قانونی وجود دارد که اگر کالایی به این کشور وارد شود بدون این که دخل و تصرفی در آن صورت گیرد امکان صادرات مجدد ندارد اما عراقی ها در حال پیگیری برای رفع این مشکل هستند.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران از سفر اخیر رئیس جمهور به عراق هم یاد کرد که توافقات متعددی داشت و یادآور شد: یکی از این توافقات ایجاد سه منطقه صنعتی مشترک بین مرز دو کشور بود که پیگیری‌های جدی برای اجرای آن خصوصا از سوی بخش خصوصی عراق وجود دارد.
کاشفی با اشاره به تحولاتی که در اتاق مشترک ایران و عراق صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی هایی که بین دو طرف انجام می‌شود سطح صادرات ایران به عراق به مرز ۲۰ میلیارد دلار برسد.
وی با بیان اینکه در ایران زمینه های زیادی برای افزایش تجارت با عراق وجود دارد، گفت: یکی از این زمینه‌ها گردشگری خصوصا در بعد سلامت و زیارتی است.
رئیس اتاق کرمانشاه. معتقد است باید هیات های تخصصی در زمینه توریسم برای افزایش مبادلات در این بخش به کرمانشاه بیایند.
وی در ادامه از ارتباطات گسترده کرمانشاه و بابل هم یاد کرد که در سال‌های گذشته چندین بار اعزام و پذیرش هیات های تجاری بین دو استان صورت گرفته است.
رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه تفاهم نامه های مشترکی نیز بین کرمانشاه و بابل وجود دارد، افزود: استان بابل با توجه به مرکزیت و دسترسی به جمعیت استان های اطراف اهمیت بسزایی برای ما دارد.
رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به بازدید هیات اقتصادی بابل از برخی از صنایع استان کرمانشاه در زمینه محصولات غذایی، محصولات کشاورزی و محصولات ساختمانی، یادآور شد: تقاضاهایی برای افزایش معاملات وجود داشت که ما مسئولیت داریم زیرساخت‌های لازم برای پاسخگویی به این تقاضا را فراهم کنیم.
کاشفی با اشاره به برنامه ریزی هایی که در کرمانشاه برای افزایش تعاملات با عراق وجود دارد، عنوان کرد: بنا داریم ظرف دو ماه آینده پذیرای هیات تجاری از بصره و دیالی عراق باشیم.

صادق هاشم فاضل رئیس اتاق بابل عراق نیز با اشاره به بازدیدهایی که چند روز اخیر از سوی این هیات تجاری از صنایع و واحدهای تولیدی در استان صورت گرفته، تاکید کرد: در این بازدیدها تحولات ساخت و سازها در کل استان کرمانشاه خصوصا در بخش صنعتی محسوس بود.
وی با بیان اینکه عزم و اراده جدی برای افزایش روابط بین دو استان وجود دارد، عنوان کرد: در گذشته نیز تفاهم‌نامه‌هایی بین کرمانشاه و بابل داشتیم که پیگیریم همه بندهای آن اجرایی شود.
وی اظهار کرد: حتی در چند سال گذشته تفاهم‌نامه‌های مشترکی نیز بین استانداری کرمانشاه و بابل داشتیم که باید هر چه زودتر اجرایی شوند.
رئیس اتاق بابل عراق از سفر اخیر رئیس جمهور به عراق نیز یاد کرد که در این سفر دو طرف ابراز علاقه کردند که سطح صادرات ایران به عراق به ۲۰ میلیارد دلار برسد.
وی با بیان اینکه این افزایش تعامل با ایران از سوی بخش خصوصی عراق نیز پیگیری می شود، تاکید کرد: یکی از مواردی که پیگیری میکنیم صادرات مجدد کالا به ایران است و برای رفع مشکلات قانونی که در این زمینه وجود دارد پیگیری‌های لازم را انجام دادیم.
صادق هاشم فاضلی یادآور شد: یکی از بهترین زمینه‌های همکاری دو کشور انتقال برخی از واحدهای صنعتی ایران به عراق و همچنین تاسیس واحدهای جدید در عراق است.
وی معتقد است سود این کار به هر دو کشور خواهد رسید.
رئیس اتاق بابل عراق بر پیگیری برای احداث منطقه آزاد تجاری در مرزهای دو کشور تاکید کرد.
وی با اشاره به برنامه هایی که برای اعزام و پذیرش هیات های تجاری بین دو کشور وجود دارد، ادامه داد: اخیرا سفری به ایلام داشتیم و سفر به تهران، اصفهان و یزد در برنامه است.
وی از مسئولین اقتصادی و تجار کرمانشاهی نیز دعوت کرد از پتانسیل‌های استان بابل عراق بازدید داشته باشد.
در ادامه هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز از ایران و عراق به عنوان دو گروه برادر یاد کرد که مرزهایی به عنوان کشور بین آنها وجود دارد.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی دو کشور توافقات و تفاهمات بسیار خوبی با یکدیگر دارند، افزود: وظیفه بخش دولتی نیز حمایت و کمک از بخش خصوصی برای اجرای این توافقات است.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، سود این توافقات به هر دو کشور خواهد رسید و باعث گسترش تبادلات تجاری بین ایران و عراق خواهد بود.
حاتمی از ایران و عراق به عنوان دو کشور بزرگ منطقه یاد کرد که هر کدام پتانسیل‌های مخصوص به خود را دارند و افزود: برای استفاده از مزیت های دو کشور بخش خصوصی بیشترین نقش را دارد که هم ارتباط جدید خوبی را شکل دهد و هم ارتباطات قبلی را حفظ کند.
وی تاکید کرد: نباید اجازه بدهیم تا این تعاملات خوب از سوی موضوعات منفی تحت تاثیر قرار بگیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه علاقمند هستیم روابط دو کشور افزایش پیدا کند، تاکید کرد: اما گاهی در عمل مشکلاتی وجود دارد که باید با همکاری بخش خصوصی دو طرف مرتفع شود.
حاتمی اشاره هم به واردات کالا از عراق داشت و ضمن استقبال از این موضوع، ادامه داد: هم اکنون حدود ۲۰ میلیارد دلار کالا در سال وارد ایران می‌شود که علاقمندیم بخشی از آن از سوی عراق تامین شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون از راه ترکیه و امارات واردات کالاها به ایران صورت می‌گیرد، عنوان کرد: ایران کشور بزرگی است که با ۱۵ کشور دنیا همسایگی دارد و می تواند از طریق آنها کالاهای مورد نیاز خود را تامین کرد کند اما علاقمندیم عراق جایگاه ویژه ای در این بین داشته باشد.
حاتمی اظهار کرد: سیاست ایران این است که کشورهای همسایه و دوست ما از بعد اقتصادی و سیاسی تقویت شود
وی بر لزوم گسترش سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور نیز تاکید کرد و با بیان اینکه هم اکنون کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، انگلیس، فرانسه و ... در ایران سرمایه‌گذاری‌های داشتند، گفت: ایران از نظر تکنولوژی و فنی سطح بالایی دارد و پذیرایی سرمایه‌گذاری‌های از عراق است.
حاتمی عنوان کرد: به علاوه علاقه‌مندیم در عراق نیز سرمایه گذاری هایی را انجام دهیم.
وی با اشاره به احداث شهرک‌های مرز مشترک بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد که این کار هرچه زودتر اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه افزایش تعاملات بین دو کشور نیازمند برنامه است، افزود: بخش خصوصی باید علمدار این افزایش معاملات و مراودات باشد.
وی از پتانسیل های کرمانشاه برای تعامل بیشتر با عراق هم یاد کرد و توریسم سلامت را یکی از مهمترین این موارد دانست.
حاتمی با بیان اینکه که خدمات پزشکی در ایران بسیار با کیفیت و ارزان است، عنوان کرد: هم اکنون روزانه بالغ بر ۵۰ بیمار عراقی از خدمات مراکز درمانی ایران در بخش های قلب، سرطان، کلیه، جراحی چشم، جراحی زیبایی و ... بهره مند می شوند.
وی معتقد است احداث ۴ بیمارستان جدید در کرمانشاه نیز می‌تواند به افزایش توریسم سلامت کمک کند.

رئیس اتاق کرمانشاه ابرازامیدواری کرد به زودی شاهد حذف ویزا از ترددهای بین ایران و عراق باشیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست هیات تجاری استان بابل عراق با تجار و بازرگانان کرمانشاه که امروز (۳۱ مرداد) برگزار شد، از حجم ۹ میلیارد دلاری صادرات ایران به عراق در سال گذشته یاد کرد که جهش قابل توجهی داشته است و گفت: کرمانشاه نیز با رقم حدود سه میلیارد دلار صادرات به عراق سهم بسزایی از این مبادلات تجاری داشته است

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، داریوش پناهی اظهار کرد: هیات تجاری و اقتصادی از استان بابل عراق سفر سه روزه‌ای به کرمانشاه خواهند داشت و فردا (29 مرداد) وارد کرمانشاه می‌شوند.
وی ادامه داد: این هیات طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برنامه‌های کاری مختلفی در کرمانشاه دارند.
دبیر اتاق بازرگانی کرمانشاه بازدید از واحدهای صنعتی استان در زمینه مواد غذایی، صنایع کشاورزی، صنایع پتروشیمی و ... را از جمله این برنامه‌ها برشمرد که روز چهارشنبه انجام می‌شود و تاکید کرد: برای روز پنجشنبه نیز نشست‌های عمومی با تجار و فعالان اقتصادی استان، نشست‌های تخصصی B2B، دیدار با مسئولین استان و ... در نظر گرفته شده است.
پناهی عنوان کرد: این هیات متشکل از رئیس اتاق بازرگانی بابل و هیات اقتصادی همراه وی در زمینه مصالح ساختمانی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی است.
دبیر اتاق بازرگانی کرمانشاه با بیان اینکه اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و اقتصادی همواره به عنوان یکی از رویکردهای اصلی اتاق کرمانشاه دنبال می‌شود، گفت: هدف از این برنامه‌ها افزایش تعامل و توسعه مبادلات تجاری با کشور همسایه عراق به عنوان یکی از شرکای تجاری اصلی ایران است.

رئیس اتاق کرمانشاه از چاپ کتاب "آموزش عمومی و توجیه کارت بازرگانی" خبر داد

کیوان کاشفی با اشاره به برنامه هایی که اتاق برای آموزش تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی و همچنین آگاهی دادن به آنها دارد، اظهار کرد: در این راستا تاکنون چند کتاب از سوی اتاق کرمانشاه چاپ و منتشر شده که اکنون شاهد چاپ چهارمین کتاب با عنوان "آموزش عمومی و توجیهی کارت بازرگانی" هستیم
وی ادامه داد: این کتاب در ۱۵۲ صفحه منتشر شده و مخاطب اصلی آن تجار، بازرگانان و افرادی که می خواهند کارت بازرگانی دریافت کنند و فعالیت تجاری آغاز کنند هستند
به گفته رئیس اتاق کرمانشاه این کتاب شامل چهار فصل است که عبارتند از آشنایی با اتاق کرمانشاه، آشنایی با کارت بازرگانی و نحوه استفاده از آن، قوانین مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی و آشنایی با اخلاق حرفه ای و شایستگی در کسب و کار.
کاشفی یادآور شد: افرادی که قصد دارند از این کتاب استفاده کنند برای دریافت آن می توانند به اتاق کرمانشاه مراجعه نمایند و کتاب در اختیار آنها قرار خواهد گرفت
وی افزود: پیش از این نیز کتاب‌های "صفر تا صد واردات"،"صفر تا صد صادرات"و"فنون طلایی مذاکرات" توسط اتاق کرمانشاه به چاپ رسیده است

صفحه1 از97