سال رونق تولید
Logo
kermanshah

kermanshah

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه پنجاه و دوم شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر صمت برگزار شد با اشاره به تصمیمی که برای تفکیک حوزه بازرگانی از وزارت صمت گرفته شده، افزود: اگرچه ادغام این دو حوزه از ابتدا اشتباه بود اما تفکیک دوباره آن اشتباه‌ بزرگ تری است.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه این تفکیک دردسرهای زیادی را برای فعالان اقتصادی ایجاد خواهد کرد، عنوان کرد: مشکلات از هم اکنون در شهرستان‌ها آغاز شده است

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه دکتر عرفان امیری مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق کرمانشاه را یکی از واحدهای تاثیرگذار در جمع فعالین اقتصادی دانست که در دو قسمت پژوهش و آموزش نقش اقتصادی مناسبی را می‌تواند ایفا کند.

وی ادامه داد: این مرکز از سال 1394 به ریاست مهندس کیوان کاشفی شروع به فعالیت کرد و چارت سازمانی تعریف و شرح وظیفه برای آن مشخص شد.
به گفته دبیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق کرمانشاه، پس از گذشت چند سال مهمترین رویکرد در این مرکز، مدیریت و اجرای پژوهش‌های تقاضا محور که در کشور و خصوصاً استان کرمانشاه اثربخش خواهد بود، می باشد.
دکتر امیری خاطرنشان کرد: برنامه ریزی سالانه و نحوه اجرایی شدن و عملیاتی بودن این مرکز بر اساس برنامه های تابعه از اتاق ایران و نیازمندی‌های بخش صنعت، معدن، کشاورزی و بازرگانی پس از جمع بندی از نگاه‌های خرد و کلان در جامعه اقتصادی تبیین می‌شود.
وی اضافه کرد: به علاوه این مرکز با هدایت و راهنمایی صاحبنظران تدوین برنامه هایی در حوزه گردشگری در استان کرمانشاه را نیز پیگیری و پیشنهاد می‌دهد.
دکتر امیری معتقد است این فعالیت‌ها می‌تواند مدیران ارشد را در تصمیم سازی سندهای راهبردی و بسته‌های حمایتی و طرح‌های قانونی کمک کند و با تحلیل و پاسخگویی به مسائل روز، به آینده پژوهی در زمینه های مختلف منجر شود.
دبیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق کرمانشاه با اشاره به اهداف مختلفی که این مرکز دنبال می‌کند، گفت: ایجاد رشد و توسعه اقتصادی از طریق بهبود و راه اندازی محیط کسب و کار و هممچنین راه‌اندازی باشگاه فرهنگی، کارآفرینی و رقابت پذیری یکی از مهمترین این اهداف است.
وی افزود: هدف دیگر این مرکز تشکیل بستر مناسب با محوریت مرکز مطالعات جهت استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی و پژوهشی در استان و همچنین استفاده از صاحبین تجربه غیردانشگاهی است.
به گفته دکتر امیری، چیدمان ظرفیت های واقعی استان کرمانشاه در حوزه های مختلف بر اساس رسالت اتاق بازرگانی، ارتقاء سطح دانش و آگاهی علمی هر چه بیشتر بخش خصوصی، شناخت ضعف ها و قوت ها در فعالیت های مختلف، نگاه ویژه به اعضای اتاق بازرگانی کرمانشاه و ... از دیگر اهداف مرکز مطالعات و پژوهش‎های اتاق کرمانشاه است.
دبیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق کرمانشاه با بیان اینکه برنامه‌های آموزشی این مرکز از چند ویژگی تبعیت می‌‎کند، یادآور شد: این واحد در نظر دارد که جامعه هدف جدای از کلاس‌های آموزش تئوری بصورت عملی به معنا و مفهوم واقعیِ آموزش، به یادگیری دست پیدا کند، از این رو الزام دارد که در کنار کلاس های آموزشی بطور حتم کارگاه آموزشی با حضور افراد صاحب تجربه مرتبط با موضوع نیز برگزار نماید.
دکتر امیری تاکید کرد: بارگذاری خلاصه و کامل کلاسهای آموزشی در فضای مجازی، سایت و.... بزودی قابل بازپخش خواهد بود.
وی گفت: از دیگر ویژگی دیگر ایجاد تفاهم و قرارداد با آموزش و پرورش در جهت ارائه کارگاه های مناسب با دوره های تحصیلی با محوریت اقتصادی اتاق ایران با رویکرد چشم انداز بلندمدت برای دانش آموزان در سنین مختلف است که احتمالاً با مدارس آموزشی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی این فعالیت آغاز گردد.
دبیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق کرمانشاه، کلاس های آموزشی در حوزه کارت بازرگانی و ارائه ارزشیابی، برگزاری کلاس های مجازی (آنلاین) با اولویت موضوعی به صورت هماهنگ با سایر اتاق های کشور ( به جهت مشارکت و تبادل نظر از استان های مختلف و انتقال تجربه سایر شهرستانها، اشتراک تجارب و تشکیل جلسات با اتاق‌های استان‌های موفق، ارائه فرم نظرسنجی به اعضای اتاق کرمانشاه در خصوص پیشنهاد به مرکز آموزش، اطلاع رسانی مناسب کلاس ها و کارگاه ها و ارائه گزارش در فضای مجازی و سایت، در نظر گرفتن مشوق هایی برای افراد شرکت کننده در کلاسهای آموزشی به منظور ایجاد انگیزش، نگاه ویژه به بحث بازاریابی و فروش که از اهمیت بسیار بالایی برای تولیدکنندگان برخوردار است و ... را از جمله دیگر این ویژگی ها دانست.
وی تاکید کرد: این مرکز در حوزه آمورش اولویت‌های دیگری مانند تدوین تقویم 24 گانه دوره‌های آموزشی،برپایی همايش استاني(فصلی) با حضور چهره های برتر علمی، بانوان، فعال اقتصادی و استارت آپی، برپایی کارگاه‌های شهرستانی، همایش‌ها و سمینارهای ملی و ... را نیز دنبال می‌کند.
به گفته دکتر امیری، از سوی دیگر این حوزه می تواند برخی از چالش های قابل پیش بینی و غیر زیرساختی را مورد ارزیابی و نمایش قرار دهد و اولویتهای مختلف استان در قالب طرح پژوهشی به افراد دانشگاهی و با تجربه (بازارکار) بصورت تیم پژوهشی واگذار گردد که در این راستا حمایتهای مالی نیز خواهیم داشت.
وی اولویت‌های پژوهشی که در این مرکز دنبال می‌شود را پژوهش در حوزه های صنایع، کشاورزی، تجارت، معادن، و خصوصاً گردشگری، حمايت از پايان نامه دكتری و کارشناسی ارشد، انجام پژوهش های خرد و کلان درون و برون سازمانی بر اساس نیاز، هماهنگی جهت برگزاری نمایشگاه بازار کار، تدوین موضوع جدید پژوهشی جهت استفاده در پایان نامه های دانشجویی و ... اعلام کرد.
دبیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق کرمانشاه همچنین از تشکیل باشگاه مشاوران "داد" که یکی از متنوع ترین و کاربردی ترین نشست های استان می تواند باشد هم خبر داد و گفت: نام این باشگاه مخفف کلمه دولت، اقتصاد (اتاق)، دانشگاه می باشد که در بعد معنایی نیز می توان به رسا بودن صدای فعالین و ایجاد عدالت در برخورد با مشکلات این حوزه ها، توجیهی منطقی و علمی بوجود آورد.
دکتر امیری عنوان کرد: در این قسمت در نظر داریم جلسات مختلف با موضوعات متفاوت پیشنهادی از طرف اعضاء و ریاست محترم اتاق را در هیات کارشناسی مورد بحث و گفت و شنود قرار دهیم به جهت ایجاد جایگاه این باشگاه نیاز است مصوبه ای را در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به تصویب رساند که همه سازمانهای دولتی و دانشگاه ها ملزم به شرکت در این جلسات بصورت حضور کارشناس و یا مدیرکل آن سازمان اهتمام ویژه را داشته باشند که خروجی مناسب و به روزی را نتیجه گرفت.
وی برپایی جلسات حلقه هاي مفقوده، برپایی دوره های آموزشي توسط مشاوران اتاق، دعوت از اساتيد مجرب استاني غير از اساتيدي كه با اتاق همكاري دارند و ایجاد دپارتمان انجمن های اتاق را از جمله برنامه های این باشگاه دانست.
دبیر مرکز مطالعات و پژوهش های اتاق کرمانشاه درباره برنامه های دپارتمان انجمن‌های اتاق نیز تاکید کرد:این دپارتمان در نظر دارد در ابتدا انجمن جوانان کارآفرین را بر اساس مصوبه اتاق ایران تشکیل دهد.
دکتر امیری معتقد است وجود این دپارتمان می تواند ایجاد هماهنگی و همکاری با گروه مشاوران داد در حوزه کار و کسب در استان را مهیا کند.
وی ایجاد انجمن سرمایه گذاری و مشارکت تحت دپارتمان، برگزاری جلسات و همایش های مختلف با موضوعات مرتبط، بازدید علمی و آموزشی از مناطق مختلف اقتصادی کشور، تشکیل انجمن جوانان کارآفرین اتاق كرمانشاه، برگزاري مراسم تد، برگزاري مراسم تجليل از مبتکران حوزه پژوهش، برگزاري مراسم حضور در نمايشگاه خارجي، برپایی تور بازديد علمي استاني و مناطق اقتصادی کشور و ... را از دیگر برنامه های این دپارتمان برشمرد.

به‌همت اتاق‌های بازرگانی و اصناف کرمانشاه امروز ۲ کامیون مواد غذایی برای پذیرایی از زوار اربعین به مرز خسروی ارسال شد

 به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، اتاق‌های بازرگانی و اصناف کرمانشاه برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی روزانه حداقل ۲ کامیون مواد غذایی تامین و ارسال می نمایند.
این محموله‌های مواد خوراکی شامل برنج، روغن، تن ماهی، کنسروجات، آب معدنی، کمپوت و... است که در اختیار مواکب قرار می‌گیرد تا از زائران اربعین در استان کرمانشاه و مرز بین‌المللی خسروی پذیرایی شود.
گفتنی است توزیع مواد خوراکی تدارک دیده شده، با همکاری سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان، بسیج، مسئولان موکب‌های مردمی و نهادهای مرتبط انجام می‌گیرد.

مشاور اتاق کرمانشاه در امور ثبت شرکت‌ها و ثبت برند گفت: بسیاری از فعالان اقتصادی هنوز با خدمات و مشاوره‌هایی که در این زمینه‌ در اتاق کرمانشاه ارائه می‌شود آشنایی ندارند.

⬅️ به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، عرفان ناصری با بیان اینکه بیش از دو سال است که مشاوره‌های تخصصی و ارائه خدمات در زمینه ثبت شرکت‌ها و ثبت برند در اتاق کرمانشاه ارائه می‌شود، افزود: روزهای چهارشنبه مختص به ارائه این مشاوره‌ها است و اعضای اتاق و فعالان اقتصادی می‌توانند به صورت رایگان از مشاوره‌ها بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: با وجود آنکه بیش از دو سال از ارائه این خدمات می‌گذرد اما هنوز برخی فعالان اقتصادی خبر ندارند که شرایط استفاده از این مشاوره‌ها برای آنها فراهم شده است.
ناصری معتقد است، با افزایش اطلاع رسانی حتما استقبال فعالان اقتصادی از این خدمات بیشتر خواهد بود.
وی اظهار کرد: افرادی هم که تا کنون از خدمات و مشاوره‌ها بهره‌مند شدند رضایتمندی خوبی داشتند و بازخورد آن را در فعالیت اقتصادی خود دیده‌اند.
به گفته ناصری، انواع خدمات و مشاوره‌ها در زمینه ثبت و یا تغییرات شرکت‌ها مربوط به اشخاص حقوقی، سهامی عام و خاص، تعاونی‌ها، انجمن‌ها، خدمات برگزاری مجامع، جلسات هیات مدیره و ... توسط مشاوران اتاق برای فعالان اقتصادی ارائه می‌شود.
وی گفت: به علاوه مشاوره‌های لازم در زمینه ثبت، تغییرات، نقل و انتقال و ... انواع برندها و علامت‌های تجاری نیز به افراد داده می‌شود.

افراد می‌توانند برای استفاده از این خدمات به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با محوریت حمل بار و کالا توسط راه آهن برگزار شد اظهار کرد: راه آهن غرب که به شبکه ریلی کشور متصل است از چندی قبل در کرمانشاه افتتاح شد و هم اکنون در بحث جابجایی مسافرین در حال استفاده است.
وی ادامه داد: اگرچه یکی از اهداف خطوط حمل و نقل ریلی جابجایی کالا است اما تا کنون از این ظرفیت در کرمانشاه استفاده نشده است

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، رضا سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف کرمانشاه در این همایش که به مناسبت هفته دفاع مقدس در اتاق کرمانشاه برگزار شد، هشت سال دفاع مقدس را یادآور ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان دانست و افزود: ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل ایستادند.

وی با بیان اینکه بازاریان، تجار و بازرگانان نیز در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در حمایت از جبهه‌های حق علیه باطل داشتند، یادآور شد: البته نقش اصناف در حمایت از نظام و انقلاب به دوران دفاع مقدس محدود نمی‌شود و در ایام پیروزی انقلاب نیز همواره پشت نظام بودند.

به گفته رئیس اتاق اصناف کرمانشاه، تجار و بازاریان با کمک‌های مادی و معنوی خود به کمک رزمندگان در جبهه‌های جنگ تحمیلی آمدند.

وی تاکید کرد: بازاریان در دوران جنگ در کنار کمک‌های خود، نظم و انضباط را در سطح واحدهای کوچک اقتصادی و بازار کشور تامین کردند.

وی تقدیم ۷۰۰ شهید والامقام حوزه اصناف را نیز بیانگر حضور همه جانبه اصناف و بازاریان در دوران دفاع مقدس دانست.

ساسانی یادآور شد:هم اکنون نیز که درگیر فشار تحریم‌ها هستیم اصناف به کمک برقراری نظم و انضباط و آرامش در بازار آمدند تا از این شرایط بحرانی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه در تمام این دوران‌ها همواره جوانان در صف اول حمایت از نظام بودند، عنوان کرد: امروز هم باید از ظرفیت جوانان در حوزه بازار، اصناف و تولید استفاده کنیم و به آنها اعتماد کنیم.

سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه نیز در ابن همایش از نقش مهم اصناف و بازارایان در زمان جنگ و کمک‌های مادی و معنوی آنها یاد کرد.

وی افزود: هر پیشرفتی که امروز در کشور داریم مرهون خودباوری و خوداتکایی است که در زمان جنگ به دست آوردیم.

در ادامه یدالله جوانمردی مسئول بسیج اصناف سپاه استان کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: اصناف و بازاریان همواره زحمت زیادی برای این نظام و انقلاب کشیدند و با کمک‌های مادی و معنوی خود به صورت همه‌جانبه نظام را پشتیبانی کردند.

وی ادامه داد: نقش کلیدی و حمایت مادی و معنوی اصناف در سال‌های پس از انقلاب و دوران دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی کشور نیز نیازمندیم که اصناف حمایت‌های خود را در راستای سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ادامه دهند.

در ادامه این همایش از تعدادی از خانواده شهدا و همچنین رزمندگان ایام دفاع مقدس تجلیل شد

رئیس اتاق کرمانشاه یکی از عوامل نامناسب بودن فضای کسب و کار را مسائل فرهنگی دانست و گفت: بهبود فضای کار نیازمند کار اجرایی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه شصت و سوم حلقه‌های مفقوده با اشاره به شاخص فضای کسب و کار و تاثیر آن در مسائل اقتصادی و سرمایه‌گذاری، افزود: یکی از مهمترین دلایلی که باعث می‌شود نقدینگی کشور وارد عرصه سرمایه‌گذاری نشود نامناسب بودن فضای کسب و کار است

صفحه1 از100