سال رونق تولید
Logo
kermanshah

kermanshah

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از پیگیری برای راه‌اندازی انجمن شرکت‌های دانش بنیان کرمانشاه تا قبل از پایان سال خبر داد.
کیوان کاشفی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان در رابطه با برخی موارد از جمله بازاریابی، ارتباط با کارخانجات و واحدهای تولیدی، به تولید انبوه رساندن ایده‌ها، جذب سرمایه‌گذار، صادرات، حضور در بازارهای جهانی و... مشکلاتی داشتند، افزود: برای اینکه این مشکلات و درخواست‌ها را پوشش بدهیم پیگیر راه‌اندازی انجمن شرکت‌های دانش بنیان کرمانشاه شدیم.
وی ادامه داد: این درخواست از سوی اتاق بازرگانی ایران نیز مورد موافقت قرار گرفت و چندی قبل نیز در این زمینه و برای هماهنگی بیشتر جلسه‌ای با مسئولین پارک علم و فناوری داشتیم و قرار شد هیات موسس این انجمن هرچه زودتر تشکیل شود.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه یادآور شد: اکنون در حال عضوگیری برای این انجمن و جذب اعضا هستیم تا بتوانیم هیات موسس و هیات مدیره را تشکیل دهیم.
کاشفی ابراز امیدواری کرد بتوان تا قبل از پایان سال مجمع عمومی انجمن شرکت‌های دانش بنیان را برگزار کرد و این انجمن را تشکیل داد.
وی معتقد است، با این کار انجمن شرکت‌های دانش بنیان جایگاه حقوقی و قانونی پیدا خواهد کرد و می‌تواند تعاملات بیشتری با مسئولین، واحدهای تولیدی و... داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه استفاده از حمایت‌های مالی و معنوی اتاق بازرگانی از دیگر مزیت‌های راه‌اندازی این انجمن است، تاکید کرد: از این پس انجمن شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند در جلساتی مانند شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی حاضر شود و درخواست‌ها و مطالبات خود را ارائه کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در آستانه دومین سالگرد زلزله 21 آبان با اشاره به اقداماتی که از سوی اتاق بازرگانی در این مدت انجام شده، افزود: حدود 24 ساعت پس از زلزله که متوجه شدیم این زلزله یکی از ویرانگرترین زلزله‌های 20 سال اخیر کشور بوده اقداماتی را با همکاری اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور آغاز کردیم.
وی ادامه داد: در چند روز اول با همکاری حدود 23 اتاق بازرگانی کشور، توانستیم کمک‌های غیرنقدی به ارزش حدود 70 میلیارد ریال را جمع‌آوری و با همکاری مسئولین محلی در مناطق زلزله زده توزیع کنیم.
به گفته عضو هیات رئیسه اتاق ایران، این کمک‌ها شامل چادر، پتو، انواع نایلکس، مواد غذایی، کنسرو و ... بود.
کاشفی یادآور شد: بعد از روزهای ابتدایی و پس از برقراری ثبات و آرامش در مناطق، در حوزه اسکان موقت نیز پای کار آمدیم و با هماهنگی اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور حدود 320 کانکس برای اسکان به مناطق زلزله زده ارسال و با هماهنگی مسئولین توزیع شد.
وی با بیان اینکه بعد از این مراحل اتاق در زمینه بازسازی نیز پای کار بود، گفت: طی هماهنگی که با مسئولین استان انجام دادیم قرار شد اتاق بازرگانی در زمینه بازسازی مدارس زلزله زده وارد شود که در جریان سفر رئیس اتاق ایران به کرمانشاه تفاهم نامه همکاری در این زمینه بین اتاق بازرگانی، نوسازی مدارس و استانداری کرمانشاه منعقد شد.
رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه از مدارسی که در تعهد داشتیم تا کنون 27 مدرسه دوکلاسه، سه کلاسه وشش کلاسه در روستا به بهره‌برداری رسیده و دانش آموزان در آن مستقر هستند، خاطرنشان کرد: بیش از 60 میلیارد ریال برای احداث این مدارس هزینه شد.
کاشفی افزود: 9 مدرسه دیگر نیز آماده بهره‌برداری است و به زودی طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد.
وی با بیان اینکه در بازسازی مدارس تمام نواحی زلزله زده را پوشش دادیم و تا نزدیک اسلام آبادغرب هم آمدیم، یادآور شد: به دلیل افزایش قیمت‌هایی که رخ داد در چند نوبت با افزایش هزینه و مشکلات پیمانکاران مواجه شدیم اما کار را به خوبی پیش بردیم.
رئیس اتاق کرمانشاه عنوان کرد: هنوز هم اگر در زمینه خاصی نیاز به مشارکت و همراهی اتاق بازرگانی در مناطق زلزله زده باشد با هماهنگی مسئولین استان ورود خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی استان با رئیس کل دادگستری کرمانشاه با اشاره به نامناسب بودن فضای کسب و کار در کشور، اظهار کرد: طی حدود 10 سال اخیر که از خارج کشور به شدت تحت فشار بودیم، به جای آنکه در داخل کشور تسهیل‌گری صورت گیرد، از داخل نیز فشار مضاعفی را شاهد بوده‌ایم.

وی یکی از مهمترین عوامل این فشارها را قوانین و مقررات دست و پاگیر دانست و تاکید کرد: این عوامل شرایط را برای تولید و فعالیت اقتصادی در کشور سخت کرده است.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران یادآور شد: مشکل دیگر بدعتی است که طی دو سه سال اخیر در برخی دستگاه‌های اجرایی فراگیر شده و آن عملکرد فراقانونی دستگاه‌ها است که از برخی خلاءهای موجود هم استفاده می‌کنند

عضو هیات رییسه اتاق ایران با بیان اینکه دلار احتمالا در محدوده 10 تا یازده هزار تومان باقی خواهد ماند، گفت: به نظر نمی‌رسد به این زودی تلاطم جدیدی در بازارهای اقتصادی از جمله ارز داشته باشیم

سه شنبه, 14 آبان 1398 06:14

فراز و نشیب‌های یک نشست

khashefi1

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که سال ۱۳۹۰ و با پیشنهاد محمد نهاوندیان رئیس سابق اتاق ایران وارد متون قانونی کشور شد، تاکنون فراز و نشیب‌های متعددی را پشت سر گذاشته است و متناسب با روحیه مشورت‌گریز یا مشورت‌پذیر بودن مسوولان دولتی، نتایج کوچک و بزرگی به همراه داشته است.
فراز و نشیب‌های یک نشست

این شورا در نیمه دوم عمر ۸ ساله خود، از کارآمدی بیشتری برخوردار بود و به رغم تحولات پرشتاب اقتصاد و سیاست خارجی و داخلی، نقش موثری در همسوسازی نسبی دستگاه‌های اجرایی با ثبات مورد نیاز بخش خصوصی بر جای گذاشته است. دبیرخانه شورای گفت‌وگو در چهار سال اخیر با برگزاری ۳۷ نشست اصلی، فضای مساعدی را برای گفت‌وگو و تبادل نظر دولت و بخش خصوصی فراهم کرده و امکان مطالبه شرایط مورد نظر صاحبان کسب‌وکار از بالاترین مسوولان اجرایی کشور را فراهم کرده است. البته در کنار نشست‌های اصلی، شاهد جلسات فرعی شورا نیز هستیم که به منظور تعامل سیستمی و انسجام بیشتر در دیدگاه‌های ارائه شده از سوی بخش خصوصی برگزار می‌شود و کمک می‌کند تا در نشست‌های اصلی، شاهد بیان صدای واحد بخش خصوصی باشیم. نشست‌های شورای گفت‌وگو و پیگیری‌های دبیرخانه آن، موضوع‌ها و مسائل مختلفی را شامل می‌شود. با این حال به دلیل فراگیری و حساسیت بیشتر بخش خصوصی، در چهار سال گذشته به ترتیب بر تجارت خارجی، بازار پول و سرمایه، بهبود محیط کسب و کار، تامین اجتماعی و امور مالیاتی تاکید بیشتری صورت گرفت.

فعالیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در چهار سال گذشته، دستاوردهای متعددی را برای کنشگران اقتصادی به همراه داشت و ده‌ها مساله کوچک و بزرگ آنها را حل و فصل کرد. از جمله مهم‌ترین دستاوردهای شورای گفت‌وگو، می‌توان به قانونی شدن مدل مشارکت عمومی و خصوصی اشاره کرد که می‌تواند بخشی از مشکل بزرگ طرح‌های نیمه تمام دولتی را حل کند. از دیگر دستاوردهای شورا می‌توان به اصلاح شرایط عمومی پیمان از سوی سازمان برنامه، بهبود شیوه حسابرسی اسناد مالی کارفرمایان تامین اجتماعی، امکان تهاتر مطالبات بخش خصوصی از دولت با بدهی بانکی آنها، تعلیق مالیات بر افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها، رفع ایرادهای مقررات بازگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور، نحوه تامین ارز برای تسویه اعتبارات یوزانس، رفع مشکلات ثبت سفارش، تسهیل استفاده از اسناد خزانه اسلامی و همچنین تمدید مهلت ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید اشاره کرد. بی‌شک در غیاب نهاد شورای گفت‌وگو ممکن بود بخش خصوصی نتواند همه این موارد را با موفقیت به نتیجه برساند و همچنین انرژی بیشتری برای پیگیری اصلاح هر فرآیند لازم بود. این شرایط نشان داد همان‌طور که دانشمندان علوم سیاسی تاکید می‌کنند، گفت‌وگو قوی‌ترین ابزار قدرت در جهان است. از دیگر دستاوردهای شورای گفت‌وگو در چهار سال اخیر، می‌توان به تعمیق جغرافیایی آن و برگزاری منظم نشست‌های آن در اتاق‌های سراسر کشور اشاره کرد.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۴ رئیس وقت کمیسیون اقتصادی مجلس از عدم فراگیری شوراهای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان‌های مختلف کشور گلایه کرد و خواهان گسترش فعالیت‌ها شده بود. به این ترتیب با توسعه دامنه فعالیت‌های شورا به کل کشور، اکنون صاحبان کسب وکار در هر موقعیتی که باشند، می‌توانند از این ابزار کارآمد برای پیگیری مسائل کاری خود کمک بگیرند. هر چند بر اساس نتایج ارزیابی‌های تطبیقی دبیرخانه مرکزی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، برخی استان‌ها در این زمینه پیشتاز بوده و می‌توانند الگوی مناسبی برای سایر استان‌ها باشند. بررسی فضای کسب وکار و رتبه ایران در مقایسه با دیگر کشورهای جهان نشان می‌دهد همچنان راهی طولانی برای بهبود فضای کسب و کار در پیش داریم و این وضعیت، مسوولیت و جایگاه شورای گفت‌وگو را بالا می‌برد. بی‌گمان دستیابی به شرایط مناسب‌تر، تقویت بخش خصوصی و رفع موانع کسب وکار، در گرو همدلی و همزبانی ارکان مختلف حاکمیت و بخش خصوصی کشور است و این راهی است که با گفت‌وگوی مستمر، سازنده، هدفمند و همدلانه می‌توان پیمود

 

کیوان کاشفی/ عضو هیات رئیسه اتاق ایران

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نظر دارد همزمان با برگزاری بیست و نهمین اجلاس هیأت رییسه اتاق بازرگانی اسلامی و بیست و هفتمین اجلاس کمیته های تخصصی اتاق های بازرگانی اکو در شهر کراچی پاکستان، یک هیأت تجاری را به سرپرستی جناب آقای مهندس شافعی، ریاست محترم اتاق ایران از تاریخ 22 لغایت 25 آبان ماه سالجاری به شهر کراچی اعزام نماید.

هزینه حضور در هیئت تجاری 588 دلار + 120 میلیون ریال (12 میلیون تومان بابت بلیط اکونومی- و یا 27 میلیون تومان بابت بلیط بیزینس) بصورت علی‌الحساب برای هر نفر عضو و برای غیر اعضای اتاق بازرگانی و با احتساب 15 درصد افزایش هزینه، 677 دلار+ 138000000 میلیون ریال (13 میلیون و هشتصد هزار تومان-بابت بلیط اکونومی و یا 31 میلیون تومان بابت بلیط بیزینس) و شامل موارد زیر خواهد بود:

 • هزینه سه شب اقامت در هتل مووِن پیک
 • هزینه روادید تجاری
 • پرواز تهران-کراچی-تهران با هواپیمایی قطر یا امارات
 • هزینه ترانسفر

لازم است عوارض خروج از کشور (از طریق سامانه پرداخت عوارض خروج از کشور) قبل از اعزام توسط متقاضی پرداخت شده و پرینت تأیید پرداخت و کد مربوطه همراه وی باشد.

     متقاضیان بلیط بیزینس باید ما به التفاوت نرخ بلیط را به حساب شماره 1515115115 (شناسه واریز 990008059141-شبا IR46 0120 0000 0000 1515 1151 15 واریز و رسید آن را به همراه ارز مورد نظر به حسابداری اتاق ایران تحویل نمایند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به لینک ثبت نام مراجعه فرمایند.

لازم است پس از تکمیل فرم و ثبت نهایی آن، مدارک زیر حداکثر تا تاریخ 13/8/98 به معاونت امور بین‌الملل اتاق ایران، تحویل داده شود:

 1. فرم پر شده درخواست ویزا به صورت پشت و رو
 2. درخواست کتبی رزرو هتل
 3. اصل و کپی از صفحات گذرنامه (اعتبار 7 ماه از زمان اعزام)
 4. سه قطعه عکس 3*4 رنگی
 5. کپی کارت ملی
 6. کپی کارت پایان خدمت
 7. کپی کارت بازرگانی و مدارک مثبته شرکت یا پروانه کسب
 8. پرینت سه ماهه حساب بانکی
 9. کپی از تمام صفحات شناسنامه
 10. پرینت پرداخت عوارض خروج از کشور
 11. پرینت تأیید ثبت نام از لینک اعلام شده
 12. تحویل مبلغ ارزی به امور مالی اتاق ایران و ارائه رسید آن
 13. تحویل رسید بانکی واریز هزینه ریالی (دارای شناسه پرداخت)

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشارکت و ثبت‌نام در هیأت اعزامی می توانند با آقای مهدی ساعتچی، کارشناس ارشد پاکستان در امور بین‌الملل اتاق ایران به شماره 85732356 تماس حاصل فرمایند.

 

به اطلاع می رساند فراخوان اولین همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در مسیر توسعه اقتصادی با موضوع ترانزیت، فرصت ها، تهدیدها و تدبیرها پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ برگزار می شود.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 38795335-051 - داخلی 105 - 107 تماس حاصل فرمایند.

به اطلاع می رساند  کنفرانس ایران گرین در حوزه غلات و دانه های روغنی در تاریخ 11 و 12 آذرماه سال جاری توسط اتاق مشترک ایران و سوئیس برگزار می شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به (فایل پیوست) مراجعه نمایند.

به اطلاع می رساند نمایشگاه بین المللی شیلات و غذاهای دریایی چین (گوانجو) در تاریخ 30 مرداد لغایت 1 شهریور 1399 (23-21 آگوست 2020) در مرکز نمایشگاه صادرات و واردات چین در این شهر برگزار خواهد شد. این نمایشگاه بزرگترین رویداد در حوزه شیلات در جنوب کشور چین بوده و استان گواندونگ بزرگترین بازار مصرف محصولات دریایی در چین می باشد. شایان ذکر است بر اساس سیاست ابلاغی به شرکت های چینی، خرید محصول میگوی ایران توصیه شده است.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در نمایشگاه می توانند با مشخصات زیر تماس حاصل فرمایند:
Guangzhou Boyi Global Exhibition Co., Ltd (BIG EXHIBITION)
Tel: +86 20 6633 9113 (Miss Rose Peng)
+86 20 6633 9025 (Miss Liang)
Fax:+86-20-66319008
E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website: www.chinafishex.com

صفحه1 از102