EN    AR    KU   
چهارشنبه, 28 تیر 1391 08:22

برگزاري اولين مجمع عمومي موسسين شوراي ملي نخود ايران

nokhodمجمع عمومي موسسين شوراي ملي نخود ايران صبح امروز (مورخ 27تيرماه) با حضور دبير كميسيون تشكل هاي اتاق بازرگاني ايران و موسسين اين شورا در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي كرمانشاه برگزار گرديد.

 

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني كرمانشاه اولين مجمع عمومي موسسان شوراي ملي نخود ايران بر اساس آنچه در اعلان رسمي روزنامه سراسري و محلي آمده بود، با تلاوت چند از آيات قرآن كريم كار خود را آغاز نمود.

در ابتدا رئيس اتاق بازرگاني كرمانشاه به جايگاه استان در بحث توليد و صادرات نخود در كشور اشاره و عنوان كرد: نخود در كشور محصولی استراتژيك و حائز اهميت است كه هنوز به جایگاه اصلی خود دست نیافته و تاسیس مجمع عمومی شورای ملی نخود می تواند گام مثبتي در بهبود تولید، فرآوری، بسته بندي و صادرات این محصول باشد.

كاشفي ادامه داد: در سال هاي اخير تشكلی استانی تحت عنوان "اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان نخود"، مختص فعالين این محصول مهم كشاورزی در كرمانشاه وجود داشت اما با توجه به اهمیت بالای این محصول تصمیم برآن شد تا این تشكل استانی به يك شوراي ملي تبدیل گردد و فعالين اين عرصه از جاي جاي كشور بتوانند حضور داشته و يك فعاليت كشوري در اين حوزه انجام پذيرد.

وي عنوان كرد: براي اين شورا مكاني در محل اتاق كرمانشاه در نظر گرفته شده است كه مي توانند فعاليت هاي خود را در آن محل آغاز نمايند.

رئيس اتاق بازرگاني كرمانشاه دستور كار جلسه را قرائت كرد و گفت: در این نشست اساسنامه اين شورا بررسی خواهد شد تا با نظر اعضا هيئت موسس تصویب گردد، همچنین اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره و بازرسان نیز انتخاب خواهند شد.

 

در ادامه اين جلسه هومن حاجي پور، دبير كميسيون تشكل هاي اتاق بازرگاني ايران، اتاق كرمانشاه را از اتاق هاي رتبه يك كشور دانست و گفت: تلاش هاي بسياري از سوي اين اتاق جهت تشكيل شوراي ملي نخود صورت گرفته كه قابل تقدير و تشكر است.

وي ادامه داد: بيش از 140 تشكل ملي و 150 تشكل استاني عضو اتاق ايران مشغول به فعاليت مي باشند و اين شورا به عنوان صد و چهل و يكمين تشكل، فعاليت خود را آغاز مي نمايند كه اميدواريم در سال هاي آتي بحث توليد، فرآوري و صادرات اين محصول ارتقا قابل قبولي پيدا كند.

حاجي پور گفت: محصول نخود سهمي از بخش كشاورزي است كه به واسطه قانون بهبود مستمر محيط كسب و كار و اضافه شدن عنوان كشاورزي به نام اتاق هاي بازرگاني ايجاب ميكند كه فعالين اين بخش مورد توجه جدي در برنامه سازماندهي اين حوزه قرار گيرند.

وي در خصوص فعاليت اين شورا عنوان كرد: بايد به گونه اي عمل شود كه در آينده فعالين اين حوزه افزايش پيدا كرده و زمينه هاي سرمايه گذاري براي اين محصول فراهم گردد تا اقتصاد اين بخش به گونه اي ديگر رقم زده شود.

دبير كميسيون تشكل هاي اتاق بازرگاني ايران ایجاد نظم نوین در عرصه كشاورزی را ضروری عنوان كرد و گفت: سیستم انجمن های تخصصصی كشورهای فرانسه، انگلیس و اتریش توسط اتاق بازرگانی ایران بررسی شد تا از تجربیات آنها استفاده شود و آنچه امروز در صحنه اقتصاد كشور و كشاورزی براي رسيدن به توسعه ي پايدار نیاز است ایجاد نظم نوین در حوزه های فعاليت هاي موضوعي و تخصصی است.

حاجي پور به نامگذاری سال جاری بنام سال تولید ملی حمایت از كار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره كرد و گفت: اهمیت ویژه به تولید ملی انتظارات از بخش خصوصی را بالا برده است و طبيعتاً برای ایفای نقش مهم خود در تولید ملی باید نظم و سازماندهي جدیدی را ایجاد نماييم.

 

لازم به ذكر است در اين جلسه حق عضويت ساليانه، انتخاب روزنامه كثير الانتشار و آدرس و محل اقامت شورا ( در محل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي كرمانشاه) به تصويب رسيد.

همچنين پس از راي گيري انجام شده نتايج ذيل حاصل گرديد:

  • آقاي ناصر مرادي(با بيشترين راي) بعنوان رئيس شورا و آقايان خليل تنها، شهريار باوندپور، برهان حيدري و فرزاد باوندپور به عنوان هيئت مديره و آقايان يداله باباخاني و كيوان فلاحي به عنوان اعضاي علي البدل انتخاب شدند.
  • آقاي سامان حيدري بعنوان بازرس شورا و آقاي عبدالسلام قادري بازرس علي البدل انتخاب و معرفي گرديد.

{gallery}nokhod1{/gallery}

خواندن 8581 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 تیر 1391 10:11