EN    AR    KU   
سه شنبه, 12 ارديبهشت 1391 07:57

بیست و سومین جشنواره استانی امتنان از کارگران، کارفرمایان و واحدهای تولیدی نمونه استان برگزار گرديد

kargarبه مناسبت بزرگداشت هفته كار و كارگر ، امروز ( دوشنبه 11 اردیبهشت ماه ) از كارگران ، كارفرمایان و واحدهای تولیدی نمونه استان كرمانشاه طي مراسمي در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي كرمانشاه تجليل شد.

در آغاز اين مراسم مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان كرمانشاه گفت: كارگر و كارفرما هر دو همسنگرند.

سهراب براندیشه افزود: در جبهه مقدم كار و تولید، كارگران و كارفرمایان حضور دارند و این حضور در تحقق شعار امسال كه از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان حمایت از تولید ملی، كار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است نقش اساسی دارد.

وی ادامه داد: برای تحقق شعار امسال باید همه دست به دست هم دهیم و با ارتقای كیفیت تولید و پایین آوردن قمیت تمام شده تولیدات بتوانیم بازار كشور را در انحصار تولیدات داخلی قرار دهیم.

وی افزود: ایجاد بسترهای آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تلاش برای رفع مشكلات و مسائل فراروی كار و تولید در جامعه و برنامه ریزی در جهت استفاده از استعدادها و امكانات بالقوه توسعه در بخش های صنعت، كشاورزی و خدمات از جمله وظایفی است كه متولیان امر در راستای تحقق شعار امسال برعهده دارند.

وی در پايان سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره امتنان، گفت: برگزاری این جشنواره از مرداد ماه در دستور كار قرار گرفت و كمیته ای از كارشناسان دستگاه های مختلف جهت انتخاب كارگران و واحدهای تولیدی نمونه تشكیل شد و بر اساس كار كارشناسی شش كارگر، سه گروه كار و هشت واحد تولیدی نمونه استان انتخاب شدند.

در ادامه اين مراسم معاون برنامه ریزی استانداری كرمانشاه با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از تولید، كار و سرمایه ایرانی گفت: تولید ملی باید به افتخار ملی تبدیل شود.

عبدالمجید واحدی افزود: باید شعار امسال ( حمایت از تولید ، كار و سرمایه ایرانی ) محور تمام بحث ها قرار گیرد.

وی تاكید كرد: این عنوان نباید در حد شعار باقی بماند و در این راستا نخست باید ساز و كارهای قانونی و راهكارها و جهت گیریها در سطح كلان تعریف شود.

واحدی گفت: شعار امسال در شرایطی مطرح شد كه تنگناها و مشكلات اقتصادی با توجه به شرایط جدید و تحریم ها، ایجاد شده است اما این تهدید باید به فرصت تبدیل شود و به متولیان امر تولید كمك كند كه ضمن مدیریت مشكلات و چالش های پیش رو ، فرصتی شود برای توانمندی تولیدات اقتصاد كشور داشته باشند.

وی تاكید كرد: استكبار جهانی با هدف دخالت در امور داخلی كشور و شكست سیاستهای اقتصادی كشور برنامه ریزی كرده اند و ما باید با تاسی به فرمایشات مقام معظم رهبری با عملی كردن شعار امسال به مقابله با دشمن برویم.

وی گفت: برای تحقق این امر دو جهت گیری را باید مدنظر داشت كه اول در سطح كلان حاكمیت باید قوای سه گانه، بهبود وضعیت كسب و كار و امنیت سرمایه گذار را مورد توجه قرار دهند و ساز و كارهای لازم در این راستا اعمال شود تا امكان رقابتی شدن تولیدات اقتصادی داخلی فراهم شود.

وی افزود: جهت گیری دوم مربوط به فعالان اقتصادی و تولید كنندگان است كه باید با توجه به ساز و كارهای دولت و مجلس در جهت ارتقای كیفیت تولیدات داخلی ، پایین آوردن قیمت تمام شده و رقابت با تولیدات خارجی قدم بردارند.

معاون استاندار كرمانشاه در ادامه با اشاره به نقش رسانه ها در این رابطه گفت: رسانه ها نیز در ایجاد فرهنگ حمایت از تولید ، كار و سرمایه ایرانی و نهادینه كردن آن به عنوان یك ارزش در میان آحاد جامعه نقش اساسی دارند.

وی افزود: دولت نیز باید با استفاده از صندوق ذخیره ارزی در جهت تهسیل و روان سازی تولیدات هماهنگ با بخش تولید و تعامل نزدیك با بخش تولید امكان رشد اقتصادی كشور را فراهم سازد ودر چنین شرایطی تولید ملی به افتخار ملی تبدیل می شود و مردم قطعا محصولات ایرانی را با افتخار انتخاب می كنند.

وی ادامه داد: اكنون با توجه به شرایط موجود واردات كالاهای خارجی به صرفه اقتصاد كشور نیست و باید سهم واردات كالا را كه اكنون حدود 80 میلیارد دلار است را به 30 تا 40 میلیارد دلار كاهش دهیم.

وی در ادامه گفت : در راستای عملیاتی كردن شعار امسال، همچنین لازم است برخی دستورالعمل ها در رابطه با بانكهای عامل و برخی سیاستهای مالی و ارزی كشور مورد بازنگری قرار گیرد.

واحدی در پایان روز كارگر را فرصت مناسبی برای قدردانی از كارگران و نقش موثر آنها در پیروزی انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و دیگر دوره های سازندگی و آبادانی كشور عنوان كرد و گفت: این هفته فرصت مناسبی است كه خانواده كار و سرمایه در یك جا گرد هم بیایند و نارسایی هایی كه در مسیر تولید و اشتغال وجود دارد را رصد كنند.

در اين مراسم رییس خانه صنعت و معدن استان كرمانشاه نيز گفت: تحقق شعار امسال (حمایت از تولید ملی، كار و سرمایه ایرانی) با جدیت در تشكل های كارگری و كارفرمایی استان پی گیری می شود.

محرابی افزود: در سالهای گذشته آنطور كه باید و شاید به فرمایشات ایشان نپرداخته ایم اما امسال این موضوع، به جد در تشكل های كارگری و كارفرمایی پی گیری می شود.

وی تصریح كرد: تشخیص مقام معظم رهبری بر اساس ضرورتهاست و نامگذاری امسال نیز حاصل كار كارشناسی عمیق و گسترده است بنابراین هرگز نباید در حد یك شعار بماند و باید در راستای عملیاتی شدن آن از هیچ تلاشی فروگذار نكنیم.

وی ادامه داد: اكنون محور تمام سخن ها و محفل های اقتصادی در سطح كشور بر حول محور فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای نامگذاری امسال به عنوان سال 'حمایت از تولید ملی ، كار و سرمایه ایرانی' می گذرد.

محرابی، تصریح كرد: لازمه عملیاتی شدن شعار امسال این است كه ستادی در این راستا تشكیل شودد كه جهادگونه حركت كند و حمایتهای كافی از سوی دستگاههای دولتی صورت گیرد.

وی افزود: باید دست به دست هم دهیم و با جهادی اكبر در مقابل استكبار جهانی داشته باشیم كه همیشه سعی كرده است ما را با تحریم ها و تهدیدها ، ضعیف جلوه دهد اما همین تحریم ها باعث تلاش مضاعف ما شده و در خط مقدم این جهاد نیز كارگران هستند.

وی گفت: همین كه امروز دستیابی كشورمان به فن آوری هسته ای از سوی جامعه جهانی مورد پذیرش واقع شده است حاصل تلاش كارگران است.

وی در پایان با تاكید بر ارتقای كیفیت تولیدات داخلی گفت: باید تولید ملی را از لحاظ كیفیت و كمیت به چنان جایگاهی برسانیم كه با محصولات خارجی برابری كند و هیچ ایرانی محصول خارجی را بر محصول ایرانی ترجیح ندهد.

در ادامه این مراسم ، 'عرفان كاردان' از شركت پیمانغرب ، 'درخشان تافته' از شركت محور سازان زاگرس ، 'حجت الله پاچنگی' از اورامان غرب ، 'مجتبی فتاح پور' از آفرین باختر ، 'ارسلان خنجری' از تعاونی 2144 و 'فریدون روحانی' از شركت زمزم كرمانشاه به عنوان كارگران نمونه استان معرفی و تجلیل شدند.

همچنین علیرضا مولایی ، جهاندار شكری و مصطفی احمدی از مجتمع جهان فولاد غرب ، محمد طرخان و بهزاد رفیعی از شركت كاشی بیستون و افشین نور بخش ، محمد رضا رفیعی ، آرش رستمی ، مهرداد محمدی ، شاهین عباسی و بهزاد گودینی از شركت رژین تاك به عنوان گروه كار نمونه استان معرفی و تجلیل شدند.

در پایان شركت مجتمع جهان فولاد غرب ، كشت و صنعت رژین تاك ، سیمان غرب ، اورامان غرب ، محور سازان زاگرس ، كاشی كاژه ، سیمان سامان و كاشی بیستون نیز به عنوان واحدهای نمونه استان معرفی و مدیران عامل این شركتها مورد تجلیل قرار گرفتند.

{gallery}kar12{/gallery}

خواندن 7900 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 ارديبهشت 1391 08:05