EN    AR    KU   
شنبه, 23 ارديبهشت 1391 13:41

دیدار ریاست وهیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران با حضرت آیت اله علما نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه

olama_ddd

نماينده ولي فقيه و امام جمعه كرمانشاه:

نامگذاري اقتصادي سالهاي اخير از سوي رهبر، فرصتي براي نگاه جدي تر به مسائل اقتصادي كشور است

درادامه برنامه های اجلاس روسای اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی در کرمانشاه عصر رور پنج شنبه مورخ بیست و یکم اردیبهشت ماه ریاست، هيئت رئيسه و دبيركل اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران باتفاق کیوان کاشفی ریاست اتاق بازرگاني کرمانشاه در محل دفتر حضرت آیت اله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه با معظم له دیدار داشتند.

در این ملاقات حضرت آیت اله علما با اشاره به اقتصاد به عنوان ركن اساسي هر كشوري بيان كرد: یکی از اساسی ترین مشکلات کشورهای بزرگ دنیا مسائل اقتصادی است و برخورد با این مشکلات مدیریت کارآمد و قوی و نوینی را طلب می نماید.

وي افزود: نامگذاري اقتصادي سالهاي اخير از سوي رهبر، فرصتي بسيار مناسب براي نگاه جدي تر به مسائل اقتصادي كشور است.

وي تأکید كرد: استان کرمانشاه در گذشته پایگاه تجارت با عراق و سایر کشورها بوده و مواد کشاورزی و غذایی مورد نیاز از طریق کرمانشاه مورد مبادله قرار ميگرفته است.

وي همچنين از قصرشیرین بعنوان یکی از قدیمی ترین گمرکات کشور یاد كرد.

آیت اله علما بيان كرد: کارخانجات صنعتی مهمی در کرمانشاه وجود دارد که باید تقویت و افزایش یابند تا بتوانیم روزی با استانهای مستعد کشور در این خصوص رقابت کنیم.

ايشان با بيان اين كه عقل و دولت قرين يكديگر هستند و افزود: بدون عقل، ثروت ايجاد نمي‌شود و اگر سرمايه عقل وجود داشته باشد، ثروت تجارت حاصل مي‌شود

وي در خاتمه ابراز اميدواري كرد طرح‌هاي نيمه‌كاره هر چه زودتر تكميل شوند و گفت: انجام اين‌كار به سبب تقدير و حمايت از جسارت ورود به ميدان اقتصادي، لازم و ضروري است

در ادامه رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن کرمانشاه گزارشی از فعالیت واحدی صنعتی استان ارائه نمودند و افزود: در استان کرمانشاه توان تجاری و بازرگانی بسیار فراتر از ظرفیت های فعلی صنعتی استان رشد یافته است.

كاشفي به مشکلات جدی بنگاه های اقتصادی استان اشاره کردند و خواستار اتخاذ تدابیر سریع و قاطع برای رفع آن شدند.

در اين ديدار همچنين محمد نهاونديان، رئيس اتاق بازرگاني ايران گفت: مقام معظم رهبري، اقتصاد را اولويت نخست كشور دانسته‌اند و ما ديگر حق سكوت نداريم، زيرا اكنون زمان تبيين نگاه رهبري در اقتصاد است.

وي افزود: ما گنجينه عظيمي از منابع اسلامي در رسائل و مكاتب، آيات و روايات و احاديث داريم كه لازم است به عنوان قواعد كار، قرار بگيرند.

نهاونديان بار ديگر پيام نوروزي مقام معظم رهبري در نام‌گذاري امسال را مورد توجه قرار داد و يادآور شد: فرمايش رهبري امسال، صراحت بي‌سابقه‌اي داشت كه محوريت آن حمايت، تكريم و تجليل از كار كارگر و سرمايه سرمايه‌دار بود و اكنون لازم است مانند زمان جنگ، هرچه داريم به ميدان بياوريم و سرمايه‌داري كه در اين شرايط، همه دارايي خود را به ميدان مي‌آورد، بايد تكريم شود.

رئيس اتاق ايران ادامه داد: هم‌چنين لازم است، به جاي دامن زدن به فضاي اتهام و سوءظن، فضاي امنيت را براي سرمايه‌گذاران،‌ فراهم كنيم.

وي در ادامه با بيان آمار موجود كه بيش از 50 درصد صادرات كشور از كرمانشاه، انجام مي‌شود، عنوان كرد: ارتباط اين استان با درياي مديترانه و امكان ترانزيت آن، كرمانشاه را به سمت آينده‌اي پررونق پيش مي‌برد، به‌ويژه اين كه اين استان از نظر اجتماعي نيز، بستر مساعدتري نسبت به شهرهاي مرزي ديگر دارد.

نهاونديان نخستين مشكل واحدهاي توليدي را دسترسي به منابع مالي دانست و افزود: در ايران نخستين راه‌حل مشكل منابع مالي، دريافت تسهيلات است نه ابزارهاي رايج دنيا، بنابراين با توجه به فرواني منابع، لازم است مديريت منابع را در كشور تقويت كنيم و اميدار هستيم فرمايشات امسال مقام معظم رهبري، سبب ايجاد فضاي بهتري شود.

خواندن 6697 دفعه