EN    AR    KU   
پنج شنبه, 25 آذر 1400 08:21

نخستین گردهمایی تخصصی شورای بسیج تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی سراسر کشور با حضور نمایندگانی از کرمانشاه در مشهد مقدس برگزار شد

بابک ترابی مسئول دفتر بسیج تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی استان کرمانشاه ابتدای اشاره ای به تاریخچه تشکیل شورای بسیج تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی داشت و افزود: در راستای تفاهم‌نامه‌ای که بسیج اصناف کشور با ریاست اتاق ایران منعقد کرد مقرر شد از ظرفیت اتاق‌های بازرگانی در کنار بسیج اصناف برای استفاده از ظرفیت‌ها، امکانات و تجربیات هر دو بخش استفاده شود.

وی ادامه داد:در همین راستا دفترکل بسیج تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی در کشور تشکیل شد و به تبع آن اتاق‌های بازرگانی سراسر ایران نیز به سرعت این دفتر راه راه‌اندازی کردند.

ترابی با بیان اینکه کرمانشاه نیز از استان‌های پیشتاز در زمینه تشکیل شورای تخصصی بسیج تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی بود و دفتر آن نیز حدود سه ماه قبل افتتاح شد، خاطرنشان کرد:این شورا تلاش می‌کند با تجمیع ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی و با پشتیبانی بسیج برای رفع مشکلات اقتصادی، تولید، تجارت، مسائل مربوط به کسب و کارها و سایر مباحث اقتصادی روز اقداماتی را انجام دهد.

وی یادآور شد: اکنون که شورای تخصصی بسیج تجار، بازرگانان و فعالین اقتصادی در اکثر استان‌های کشور راه‌اندازی شده، نخستین گردهمایی تخصصی این شوراها به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد تا محلی برای تبادل تجربیات و هم افزایی ظرفیت‌ها برای کمک به چالش‌های اقتصادی کشور باشد.

یه گفته ترابی، از این پس این گردهمایی‌ها هر بار به میزبانی یک استان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: از کرمانشاه نیز چهار نفر شامل اینجانب به عنوان مسئول دفتر بسیج تجار،  بازرگانان و فعالان اقتصادی استان کرمانشاه، آقای حامد احمدیان به عنوان فعال حوزه اقتصاد، آقای سرهنگ خزایی رئیس سازمان بسیج اصناف استان و آقای مجتبی صفایی از اتاق اصناف کرمانشاه حضور داشتند.

خواندن 370 دفعه