EN    AR    KU   
شنبه, 10 ارديبهشت 1401 10:15

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری: اشتغالزایی پایدار و افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان اولویت امسال کرمانشاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: اشتغالزایی پایدار با افزایش واقعی شرکت‌های دانش‌بنیان را اولویت امسال قرار دادیم.

بهزاد باباخانی با اشاره به اقداماتی که برای تحقق نامگذاری سال در کرمانشاه انجام شده، یکی از مهمترین این اقدامات را تشکیل کمیته اقتصاد دانش بنیان در کرمانشاه اعلام کرد.

وی افزود: کمیته اقتصاد دانش‌بنیان با رویکرد حمایت و هدایت ایده‌های خلاقانه برای گسترش کسب و کارهای دانش محور در استان راه‌اندازی شده است.

باباخانی از پیگیری موضوعات مربوط به مقوله دانش بنیان در این کمیته خبر داد و اظهار داشت: بکارگیری دانش و فناوری روز در تولید کالا و خدمات با اتکا به توان داخلی و خودباوری ضمن کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری سبب رشد اقتصادی و ایجاد امید می شود و بر همین اساس می توان راهبرد اقتصاد دانش بنیان را پایه و اساس تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه درادامه تصریح کرد: بخش های دولتی و خصوصی به صورت منظم و با رویکرد تسهیل گری و شتاب بخشی به رشد کسب و کارهای دانش محور؛ موضوعات تخصصی مربوط به اقتصاد دانش بنیان را در این کمیته پیگیری خواهند کرد.

باباخانی به تاکیدات استاندار کرمانشاه برای اخذ مجوز شورای برنامه ریزی استان و راه اندازی کمیته اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: یکی از راه های نجات اقتصاد در کنار دانش‌بنیان بودن، اشتغال آفرینی است که لازمه آن تدوین یک سند اکوسیستم کارافرینی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه گفت: در سال جدید با توجه به ترسیم راه و اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری همه باید به رفع موانع تولید در استان کمک کنیم و این مهم را جزء راهبردهای اساسی در برنامه های کاری خود بدانیم.

باباخانی تصریح کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب در دهه گذشته بر موضوع اقتصاد همواره هوشمندانه بوده و همچنین طی هفت سال گذشته به موضوع تولید توجه ویژه داشته اند با درایت این هدفگذاری انجام شده و بر این اساس ما مدیران موظف به پیگیری رفع موانع تولید و اشتغال و اجرای برنامه های دقیق و راهبردی هستیم.

وی بیان داشت: اگر بخواهیم که خودکفا باشیم، تحریم های ظالمانه دشمنان را بی اثر کنیم و همچنین تورم را کاهش دهیم مسیری جز حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به تولید نداریم و توجه به این موضوعات منجر به بهبود وضعیت معشیت مردم خواهد شد؛ لذا باید با جدیت و در میدان عمل، اجرا کننده فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد و تولید باشیم.

باباخانی همچنین توجه ویژه به افزایش شرکت های دانش بنیان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه توجه به توسعه شرکت های دانش بنیان وظیفه ما حرکت در این مسیر است که باید توسعه شرکت های دانش بنیان جزء اولویت های کاری کانون های اقتصادی در استان باشد و باید طوری تلاش شود که ظرفیت این شرکت ها به دو برابر افزایش پیدا کند.

خواندن 188 دفعه