EN    AR    KU   
سه شنبه, 10 خرداد 1401 10:38

تعرفه‌های ترجیحی بین ایران و سوریه باید بازنگری و اجرایی شوند

کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه و عضو هیات رئیسه اتاق ایران از افزایش ۶۰ درصدی سطح تبادلات تجاری بین دو کشور طی سال گذشته خبر داد و گفت: این حجم از تبادلات، سقف اهداف دو کشور نیست بلکه برای رسیدن به حجم یک میلیارد دلار در سال برنامه‌ریزی می‌کنیم. خوشبختانه در این مسیر بخشی از خواسته‌ها مانند تسهیل رفت‌وآمدهای تجار بین دو کشور محقق شده و سایر انتظارات نیز در حال بررسی هستند.

او با بیان این مطلب که استقبال بخش خصوصی دو کشور برای توسعه همکاری‌ها بسیار بالاست، تاکید کرد: در این مسیر به شتاب‌دهنده واقعی نیاز داریم و آن حل وضعیت تعرفه‌های ترجیحی است. باید در این رابطه بازنگری صورت گیرد تا سطح روابط توسعه پیدا کند.

این فعال اقتصادی بخش کشاورزی را نیز یکی از زمینه‌های مناسب برای همکاری بین فعالان اقتصادی دو کشور دانست و از غفلت نسبت به این مسئله انتقاد کرد.

در این راستا او از فعالان اقتصادی ایران خواست با اتاق مشترک ایران و سوریه در ارتباط مستمر باشند و راهنمایی لازم را درباره حضور موثر در این بازار دریافت کنند، چراکه اعتقاد دارد با تولید مشترک می‌توانیم، بازار منطقه را در اختیار گرفته و از ظرفیت موجود در آن بهینه بهره برد. 

خواندن 174 دفعه