EN    AR    KU   
سه شنبه, 17 خرداد 1401 23:11

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی کرمانشاه خواستار حل مشکلات سامانه جامع انبارها برای اعضای صنف فروشندگان حبوبات و غلات شد.

ناصر مرادی در نشست فعالان بخش کشاورزی کرمانشاه با عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات متعددی که فروشندگان غلات و حبوبات با آن مواجهند، افزود: گاهی با ظن به اینکه بار جابجا شده توسط اعضای اتحادیه قاچاق است، آنها را دچار مشکلات متعدد می‌کنند.

وی اظهار کرد: شیوه فعالیت صنف فروشندگان غلات بگونه‌ای است که با سراسر کشور تبادل بار دارند و گاهی به ظن اینکه مبادا بار آنها قاچاق باشد تا ۱۰ شب هم خواب کامیونِ بار به آنها تحمیل می‌شود که خواب هر شب کامیون برای آنها حدود سه میلیون تومان زیان به همراه دارد.

به گفته رئیس شورای ملی نخود، گاهی برخی از اعضای اتحادیه به دلیل نداشتن آگاهی کامل نسبت به وضعیت سامانه جامع انبارها و کاری که باید انجام دهند، متحمل جرایم میلیاردی می‌شوند.

مرادی با اشاره به نزدیک شدن فصل خرید جو از مناطق گرمسیری، نسبت به تشدید این مشکلات ابراز نگرانی کرد و یادآور شد: توقع داریم با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، این مشکلات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه مجموعه این مشکلات اعضای اتحادیه فروشندگان غلات و حبوبات را تا پای تعطیلی کشانده است، افزود: ما مخالفتی با اجرای قانون نداریم اما تقاضا داریم همراهی بیشتری با اعضای اتحادیه صورت بگیرد.

مرادی از ارائه آموزش‌های لازم به اعضای اتحادیه هم خبر داد و گفت: حتی فردی در اتحادیه را برای کمک به اعضای اتحادیه که آگاهی کافی ندارند در نظر گرفتیم اما همراهی متولیان امر را هم نیاز داریم.

خواندن 288 دفعه