EN    AR    KU   
پنج شنبه, 19 خرداد 1401 14:11

نشست هم اندیشی و تبادل نظر فعالان اقتصادی کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست کیوان کاشفی رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به عضویت نزدیک به 700 تا 800 فعال اقتصادی در اتاق کرمانشاه، گفت: اتاق بازرگانی تشکل حرفه ای بخش خصوصی کشور برای حمایت از کسانی است که در زمینه های مختلف تولید، تجارت، کشاورزی، خدمات و ... فعالیت دارند.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی به هیچ عنوان دولتی نیست و نمایندگی از بخش خصوصی است که وظیفه اصلی آن حمایت، تسهیل گری و رونق دادن به کار فعالین اقتصادی است و البته در کنار آن تلاش می‌کنیم به مشکلات این قشر نیز رسیدگی کنیم.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه اتاق بازرگانی ابزارهای قدرتمندی در اختیار دارد که می تواند از طریق آن مشکلات بخش خصوصی را به مراجع بالادستی ارجاع دهد، یکی از مهمترین این ابزارها را شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوی اعلام کرد که همواره در کرمانشاه به ریاست استاندار تشکیل شده است.

کاشفی خاطرنشان کرد: قبل از هر جلسه شورای گفت و گو، جلسات متعدد کارشناسی برگزار می شود و تلاش می‌کنیم پیشنهادات و مشکلات را از بخش خصوصی دریافت کنیم.

وی اضافه کرد: در کنار شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، ابزارهای دیگری مانند هیات های حل اختلاف مالیاتی، تامین اجتماعی و ... را داریم که نمایندگانی از اتاق بازرگانی در آن حضور دارند و این نمایندگان برای بررسی عملکرد مدام رصد می شوند.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه یکی دیگر از خدمات مهم این تشکل را ارائه مشاوره رایگان به همه فعالان اقتصادی حتی افرادی که عضو اتاق بازرگانی نیستند اعلام کرد که در زمینه های مختلف مالیات، بیمه، حقوقی، تامین اجتماعی و ... است و به صورت حضوری و غیرحضوری ارائه می شود.

کاشفی از برنامه های اتاق کرمانشاه برای تبادل هیات های تجاری با کشورهای مختلف و شرکت در نمایشگاه های متعدد خصوصا در دوران پساکرونا هم یاد کرد و ادامه داد: این برنامه‌ها به صورت مداوم از طریق کانال های ارتباطی اتاق بازرگانی اطلاع رسانی می شود و فعالان اقتصادی می توانند در هر بخشی که مرتبط با کار آنها بود شرکت کنند.

در ادامه داریوش پناهی دبیرکل اتاق کرمانشاه نیز با بیان اینکه این اتاق از ارشدترین و متخصص ترین مشاورین برای ارائه خدمات به فعالین اقتصادی استفاده می کند، از فعالان اقتصادی خواست از این فرصت استفاده کنند.

وی افزود: در کنار مشاوره، دوره های آموزشی متعددی را بر اساس نیاز روز فعالین اقتصادی و در زمینه‌های متعدد از جمله قوانین نوین تجارت برگزار می کنیم.

در ادامه فعالین اقتصادی حاضر در جلسه به بیان زمینه های کاری خود و مشکلاتی که دارند از جمله در زمینه پوشاک، تخمه آفتابگردان، جوهر نمک، پروفیل و فولاد و .... پرداختند.

خواندن 194 دفعه