EN    AR    KU   
چهارشنبه, 27 مهر 1401 13:20

استاندار کرمانشاه: واحد تولیدی زمانی قوی است که صادرات محور باشد

استاندار کرمانشاه با اشاره به روز ملی صادرات (۲۹ مهر ماه) و با تاکید بر رویکرد صادراتی که باید در کشور و استان داشته باشیم، گفت: نگاه واحدهای تولیدی باید در کنار تامین نیازهای درون کشور، توسعه تجارت خارجی و توجه به بازارهای صادراتی هم باشد.
بهمن امیری مقدم صادرات را لازمه پایداری و بقای واحدهای صنعتی دانست و تاکید کرد: باید به کیفیت تولیدات واحدی که صادرات ندارد شک کنیم.
وی از مزایای صادرات یاد کرد که از یک سو به رشد اقتصاد استان و کشور می‌کند و از سوی دیگر با رونق تولید در یک واحد صنعتی افزایش اشتغال را نیز به همراه دارد.
استاندار کرمانشاه معتقد است، واحد تولیدی زمانی قوی خواهد بود که در حوزه صادرات نیز فعال باشد.
وی حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را برای رونق صادرات استان ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی نقش قابل توجهی برای حضور پررنگ واحدهای تولیدی استان در نمایشگاه‌های بین‌المللی دارد.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم ارزیابی نقاظ ضعف و قوت حضور در نمایشگاه‌های خارجی، خواستار افزایش حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای معرفی توانمندی‌های تولیدی و صادرات استان شد.
امیری مقدم نقش گلخانه ها را در رونق صادرات مهم ارزیابی کرد و افزود: هر گلخانه‌ای که در کرمانشاه فعال می‌شود باید بعد صادراتی نیز داشته باشد.

خواندن 76 دفعه