EN    AR    KU   
دوشنبه, 09 آبان 1401 11:10

برگزاری آیین تجلیل از خیرین اقتصادی کرمانشاه

آیین تجلیل از خیرین اقتصادی کرمانشاه با حضور رئیس اتاق کرمانشاه ، فرمانده سپاه نبی اکرم ص، رییس کل دادگستری، جمعی از فعالان اقتصادی ، خیرین و ... برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در این نشست عامل وقوع بسیاری از جرائم و پرونده‌هایی که وارد دادگستری می‌شود، را مشکلات اقتصادی دانست.
پرویز توسلی‌زاده با اشاره به اینکه موضوع اقتصاد و تولید همواره مسئله اول کشور بوده و مقام معظم رهبری نیز همواره بر آن تاکید داشته اند، افزود: سال گذشته ۵۵۰ هزار پرونده در دادگستری کرمانشاه مطرح شده که بخش زیادی از آنها ریشه در مشکلات اقتصادی دارد.
وی راهکار رفع بسیاری از مشکلات، جرائم و آسیب‌های اجتماعی را رونق تولید و ایجاد اشتغال دانست و عنوان کرد: دادگستری کرمانشاه نیز مسائل اقتصادی و خصوصا اقتصاد مقاومتی را به صورت ویژه دنبال می‌کند.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از همت دادگستری برای رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی هم یاد کرد و ادامه داد: تاکنون بیش از ۴۰ جلسه با فعالان اقتصادی بخش خصوصی داشتیم و مسائل ۱۴۰ واحد مورد بحث و بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.
توسلی زاده در ادامه به راه اندازی "شورای خیرین" در کرمانشاه به عنوان اولین استان کشور نیز اشاره کرد و افزود: این شورا تلاش می‌کند کمک‌های خیرین را برای رسیدن به دست نیازمندان واقعی ساماندهی کند. گسترش فرهنگ کمک به نیازمندان نیز از دیگر اهداف این شورا است.
وی با بیان اینکه این شورا به چند روش فعالیت دارد، یادآور شد: از یک سو هر فرد خیر به هر اندازه که بتواند می تواند به این شورا کمک کند که به دست نیازمندان خواهد رسید. از سوی دیگر کسانی که در کرمانشاه از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند می‌توانند مبلغی را در حساب این شورا به عنوان سپرده قرار دهند که تجمیع این مبالغ رقم قابل توجهی شده و می توان از محل سود آن فعالیت های خیریه انجام داد، به علاوه فرد هر زمان هم بخواهد می تواند اصل سپرده خود را خارج کند.
فرمانده سپاه نبی کرم (ص) استان کرمانشاه نیز از سابقه قدیمی مردم کرمانشاه در کمک به نیازمندان یاد کرد و گفت: کرمانشاه تابلو ارزشمند کمک به نیازمندان است.
سردار بهمن ریحانی، با بیان اینکه کرمانشاه جایگاه زیبا و تابلوی ارزشمندی از خود در زمینه کمک به نیازمندان در سال‌های اخیر به نمایش گذاشته است، مشارکت در کمک به آسیب دیدگان سیل، زلزله، زندانیان و کسانی که در ایام کرونا دچار آسیب اقتصادی شدند را نمادی برای حضور مردم و فعالان اقتصادی استان در امور خیر دانست.
به گفته فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، تنها در سال گذشته به همت دستگاه قضایی و خیرین ۱۴۰۰ نفر از زندانیان جرائم مالی آزاد شدند و در کشور بعد از استان فارس بهترین عملکرد را از این نظر داشتیم.
ریحانی از  اقداماتی که در دو، سه سال اخیر با شیوع بیماری کرونا و برای کمک به نیازمندان صورت گرفت هم یاد کرد و افزود: در این مدت بیش از ۸۵۰ هزار بسته معیشتی به مبلغ حداقل ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان و ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بسته آموزشی و بهداشتی بین نیازمندان توزیع شده است.
وی از سبقه قدیمی کرمانشاهیان و خصوصا فعالان اقتصادی و بازاریان در امور خیر هم یاد کرد و گفت: اصناف در زمان جنگ که دولت شرایط سختی داشت نیز کمک شایانی کردند.
در ادامه مجتبی صفایی نائب رئیس اتاق اصناف کشور نیز از برخی تصمیمات اقتصادی نادرست که ممکن است منجر به هزینه برای کشور شود گلایه کرد.
وی با بیان اینکه باید در تصمیمات اقتصادی نظرات بخش خصوصی نیز شنیده شود، گفت: از دولت سیزدهم توقع داریم همکاری بیشتری در این زمینه با بخش خصوصی داشته باشد.

خواندن 79 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 آبان 1401 08:31