EN    AR    KU   
پنج شنبه, 25 خرداد 1402 07:39

در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق کرمانشاه تاکید شد: لزوم تدوین تقویم رویدادهای هنری و صنایع دستی سال ۱۴۰۲ کرمانشاه

اولین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه در سال جدید با حضور بابک ترابی نائب رئیس اتاق و رئیس این کمیسیون و همچنین اعضای کمیسیون و فعالین این بخش برگزار شد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق کرمانشاه در ابتدای این جلسه با اشاره به برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی و فعالیت دوره جدید آن، گفت: تقویت کمیسیون‌ها در این دوره یکی از مهمترین این برنامه‌ها است.
بابک ترابی ادامه داد: بنا داریم کمیسیون‌ها را به صورت فنی، تخصصی و کاربردی‌تر فعال کنیم و با برگزاری فراخوان از تعداد بیشتری از فعالین تخصصی هر بخش برای کمیسیون مربوطه دعوت کنیم.
وی کمیسیون گردشگری را یکی از کمیسیون‌های مهم برشمرد که پیش از سایر کمیسیون‌ها در سال جدید جلسه خود را برگزار کرد و افزود: بخش صنایع دستی نیز در این کمیسیون بسیار مورد توجه است.
نائب رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه بخش صنایع دستی به نوعی نسبت به سایر بخش‌ها مظلوم واقع شده است، خاطرنشان کرد: این بخش هم اکنون متولیان متعددی دارد که گاها باعث موازی کاری می‌شود و لازم است با استفاده از ظرفیت کمیسیون گردشگری اتاق تلاش کنیم هم‌افزایی بیشتری بین متولیان این حوزه ایجاد شود.
ترابی افزود: بهترین راهکار معرفی ظرفیت ها و جذابیت های استان در حوزه های مختلف به ویژه هنر صنایع دستی، تمرکز بر خلق و ایجاد رویداد ها می باشد که به همین منظور تدوین تقویم رویدادهای صنایع دستی ضروری به نظر می رسد.
در ادامه این جلسه تصمیماتی در خصوص حمایت و مشارکت در برگزاری نمایشگاه قلمزنی، بر پایی دوره های آموزشی رشته قلمزنی و تلاش برای ثبت ملی روش قلم زنی در کرمانشاه اتخاذ گردید.

خواندن 128 دفعه