EN    AR    KU   
شنبه, 27 خرداد 1402 09:38

در نشست کشوری شورای سیاستگذاری توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق مطرح شد: نمایشگاه اختصاصی ج.ا.ایران در سلیمانیه عراق برگزار میشود

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، نشست کشوری شورای سیاستگذاری توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق به میزبانی اتاق مشترک ایران و عراق در اتاق ایران برگزار شد و برپایی نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه یکی از مهمترین برنامه‌های این نشست بود.
این نشست با حضور برخی از مسئولین ذیربط از جمله نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت امور خارجه، وزارت کشور، انجمن مدیریت جهادی، و به ریاست جناب آقای دکتر آل اسحاق ریاست اتاق مشترک و با مدیریت دبیرکل اتاق مشترک انجام شد.
همچنین نمایندگان اتاق های بازرگانی ۱۱ استان کشور و همچنین نمایندگانی از سازمانهای صمت استان های هم مرز کشور با عراق در این رویداد حضور یافتند.
در این نشست پیرامون محورهای مختلف بحث و تبادل نظر شد که یکی از مهمترین آنها برنامه ریزی برای اجلاس روسای اتاق‌های بازرگانی ایران و عراق و همچنین برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق بود.
بر این اساس پیش‌بینی گردید که نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران مهر ماه امسال در سلیمانیه برگزار شود و واحدهای تولیدی و خدماتی استان کرمانشاه نیز در این نمایشگاه دارای پاویون اختصاصی خواهند بود. این نمایشگاه از یارانه ویژه ای از سوی اتاق ایران برخوردار است.
گزارش سازمان توسعه تجارت ایران پیرامون سند راهبردی توسعه تجارت با عراق، آخرین وضعیت پیوستن عراق به کنوانسیون TIR، گزارش بسته حمایتی اتاق ایران از نمایشگاه ها و هیئت های اعزامی و پذیرش شده و … از اهم مباحث مطرح شده در این‌نشست بود.
در این نشست درباره مهم ترین مسائل در حوزه تجارت بین دو کشور بحث و تبادل نظر شد.
همچنین در این نشست مهمترین مسائل حوزه تجارت خارجی استان کرمانشاه توسط دبیر اتاق بازرگانی این استان مطرح شد.

IMG 20230617 WA0007

خواندن 119 دفعه