EN    AR    KU   
سه شنبه, 03 بهمن 1402 14:09

آغاز صدور قانونی « شهادت منشا»

عضو هیات رئیسه اتاق ایران از آغاز صدور قانونی « شهادت منشا» توسط اتاق‌ ایران خبر داد که می‌تواند روند تعاملات تجاری با عراق را تسهیل کند.

 

کیوان کاشفی با بیان اینکه سال‌ها بود موضوع صدور گواهی مبدا به زبان عربی ( شهادت منشا) از سوی تجار و فعالین اقتصادی که با عراق کار می‌کردند مطرح بود و طرف عراقی چنین درخواستی را از آنها داشت، ادامه داد: با توجه به اینکه صدور این گواهی از سوی اتاق ایران به عنوان نهاد اصلی صدور کارت‌های بازرگانی تایید نشده بود امکان صدور آن در اتاق‌های استانی هم وجود نداشت.

وی از پیگیری‌های متعددی که در این خصوص صورت گرفت یاد کرد و گفت: درخواست اتاق‌های بازرگانی استان‌های هم مرز با عراق این بود شهادت منشا به صورت متحدالشکل و در رویه‌ای واحد صادر شود.

به گفته کاشفی، با توجه به عنایت ویژه اتاق ایران به تعاملات تجاری با عراق و تسهیل شرایط برای فعالین اقتصادی، خوشبختانه صدور قانونی شهادت منشا آغاز شد.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران یادآور شد: صدور شهادت منشا به صورت یکپارچه و در قالب سامانه صدور کارت بازرگانی هوشمند انجام می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با این اقدام، شاهد بهبود فضای تعاملات تجاری با عراق و تسهیل شرایط فعالیت برای تجار و بازرگانان باشیم.

خواندن 87 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 بهمن 1402 14:10