EN    AR    KU   
چهارشنبه, 18 بهمن 1402 13:55

لزوم همراهی امور مالیاتی با صاحبان کسب و کارها

نود و پنجمین جلسه کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه با حضور نماینده اداره کل امور مالیاتی و تعدادی از فعالین اقتصادی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر بیژن رضایی مشاور دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه با اشاره به اینکه فضای کسب و کار کرمانشاه طی سنوات اخیر عمدتا شرایط مناسبی نداشته، گفت: اگرچه در دو فصل گذشته با یک جهش قابل توجه به جایگاه یازدهم  کشور رسیدیم، اما دوباره در فصل گذشته به جایگاه بیش از ۲۰ کسور برگشتیم .

وی خاطرنشان کرد: مسائل مالیاتی جز سه عامل مهم اثرگذار بر شرایط نامساعد فضای کسب و کار در کرمانشاه بوده است.

رضایی از تاکید استاندار بر لزوم بررسی عوامل مخل فضای کسب و کار و رفع آنها، عنوان کرد: در تلاشیم در جلسات کارشناسی شورای گفتگو به بررسی این عوامل بپردازیم.

وی به مشکلات متعددی که صاحبان کسب و کار در حوزه مالیاتی دارند نیز اشاره کرد که عدم تعیین تکلیف فاکتور سال‌های قبل به دلیل عدم اعتماد ممیزها به فاکتورها، ارزش منصفانه، مشکلات فروش کالا به اشخاص حقیقی و … از مهمترین این موارد بود.

در ادامه مسکنه نماینده اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی اساس را بر تعامل سازنده با فعالین اقتصادی گذاشته است، گفت: رویکرد ما احترام به دفاتر، اسناد و مدارک شرکت‌ها است.

وی اظهار کرد: در تلاشیم فاصله ارقام قطعی مالیات و برگه تشخیص نیز کاهش یابد.

مسکنه معتقد است اختلافاتی که در حوزه ارقام مالیاتی صاحبان کسب و کارها رخ می‌دهد عمدتا ناشی از مغایرت‌های قانونی است نه اعمال سلیقه.

نماینده اداره کل امور مالیاتی استان کرمانشاه با بیان اینکه تلاش کردیم بهترین و متخصص ترین نیروهای خود را به حوزه مالیات شرکت‌ها اختصاص دهیم، ابراز امیدواری کرد با الکترونیکی شدن امور و اتکا به داده‌های سامانه مودیان، بسیاری از مشکلات مالیاتی کاهش یابد.

در ادامه این نشست مشکلات مالیاتی تعدادی از شرکت‌های بزرگ استان به صورت موردی بررسی شد و اداره کل امور مالیاتی قول مساعد بر رفع این مشکلات داد.

خواندن 92 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 بهمن 1402 21:35